Wagner Love Bilmecesi!

Spor Toto Süper Ligde bu sezon Alanyaspor’la oldukça başarılı bir grafik gösteren golcü oyuncu Wagner, İstanbul kulüplerinin de iştahını kabartmaya devam ediyor. Bu sene attığı 21 golle gol krallığında 21 gole ulaşan deneyimli golcünün kulüpte kalıp kalmaması ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

Fransa 1.Ligi’nden Süper Lige gelen golcü oyuncu o dönemde başka birçok kulüpten de teklif almasına rağmen, Alanya’yı tercih etmişti.

Süper Lig’de özellikle Galatasaray’ın Drogba’yı transfer etmesinden sonra başlayan deneyimli golcü avı sonrasında Eto’o ile devam etmiş ve meyvesini vermişti. Bu sezonda Wagner bu geleneği devam ettirdiği için, bu sene transfer döneminde bu tip oyuncuların haberlerini muhtemelen sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Fenerbahçe’nin transfer ettiği Van Persie’den bile daha çok gol atan oyuncu İstanbul takımlarındaki forvetlere oranla çok daha iyi bir sezonu geride bıraktı. Galatasaray’da gol yükü paylaşırken Fenerbahçe’de de hemen hemen aynı problemler devam etti.

Bunun başlıca nedenleri arasında ise büyük takımlarda yaşanan konsantrasyon bozuklukları ve oyuncuların devamlı süre almamaları gibi nedenler ön plana çıktı.

Şu anda çok ciddi şekilde hücum oyuncusu arayışlarına devam eden Galatasaray ve Fenerbahçe rotayı bu oyuncuya çevirirlerse kimse şaşırmasın. Bu sene büyük takımlarda gol konusunda en istikrarlı olan oyuncu ise Wagner Love’un sadece 3 gol gerisinde olan Cenk Tosun oldu. Aboubakar’ın neredeyse daha çok forma şansı bulduğu ligde Cenk’in bu başarısı ise oyuncunun takımıyla olan güvenin ne kadar doğru olduğunun bir kanıtı oluyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna