UEFA Cezayı Açıklıyor

UEFA Avrupa Ligi’nde geçtiğimiz hafta oynanan ve Beşiktaş’ın 2-1lik mağlubiyetiyle son bulan maçın başlamasına 10 dakika kala kale arkasında yer alan tarafların sahaya girmesiyle yaklaşık 1 saat geç başlayan maçın faturası bugün belli olacak.

Karşılaşma öncesi kale arkalarında iki takım taraftarlarına karışık satılan biletlerden dolayı da tam olarak olayı çıkartan grubun net olmadığı kargaşa da iki takımın da canının yanması bekleniyor. Bundan önce Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı D.Kiev maçında meşale olayı karışan Beşiktaş taraftarı kulübü 60 bin euro kadar zarara uğratmıştı. Şimdi lobilerde konuşulan haberlerde bu paranın katlanarak cezaya dönüşeceği de söyleniyor ancak Lyon’un durumu henüz belli değil ve turu geçmeleri halinde de daha büyük bir cezayla karşılaşabilirler.

Bu karşılaşma öncesinde de provakatif açıklamalar yapan Lyon Başkanı Michael Aulas, olayın tamamen Beşiktaşlı gurbetçi taraftarların üzerine yükledi ve İstanbul da oynayacakları karşılaşmada da taraftarları için bir garanti veremediğini de sözlerine ekledi.

Bu da demek oluyor ki, Beşiktaş eğer gol bulur ve öne geçerse konuk ekibin taraftarı ortalığı karıştırabilir. Bu da Beşiktaş için büyük sıkıntı olacaktır; çünkü maçın başlama düdüğüyle beraber konsantrasyonu dağılmadan saldırması gereken tarafın Beşiktaş olması ve bunu da Lyon’un tercih etmeyecek olması, maçın teknik-taktik yanı bir yana dursun, konuk ekip böyle bir plan içinde de olabilir.

Beşiktaş’ın çok dikkatli olması gerekiyor.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna