UEFA Avrupa Ligi’nde Yarı Final İlk Ayağı

UEFA Avrupa Ligi yarı finalinde de bu akşam Ajax ve Lyon Hollanda da karşı karşıya gelecekler. Çeyrek finalde Fransa da Beşiktaş’ı 2-1’lik skorla geçen ancak İstanbul da oynanan karşılaşmayı 2-1 kaybeden Lyon, penaltılarda Beşiktaş’ı eleyerek adını yarı finale yazdıran takım olmuştu.  

Ajax takımı ise Hollanda’da Bundesliga temsilcisi Schalke’yi 2-0’lık skorla geçip, Almanya’da oynanan maçtan 3-2’lik yenilgiyle ayrılmasına rağmen, deplasmanda attığı gollerle yarı finale ulaştı.

Bu sezon birçok maçını canlı olarak izlediğimiz Lyon’un hücum hattının ne kadar kuvvetli olduğunu düşündüğümüzde ve Ajax’ın da hem içerde hem de dışarda skor üretebilen bir takım olduğunu bilerek bu karşılaşmada taraf bahsinden ziyade gole odaklanmak çok doğru olur. Kaldı ki, ayağı pası iyi oynayan ve topu devamlı ön alanda dolaştırarak pozisyon arayan Lyon’un gol konusunda da duracağını düşünmüyorum.

Hollanda temsilcisini de zaten kendi liginde yaptıkları ortada. Bol pozisyonlu geçmesini beklediğimiz karşılaşmada iki takımda savunma oyunu güç uygun olmamakla beraber devamlı golü düşündükleri oyun anlayışlarıyla sahada oluyorlar.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna