UEFA Avrupa Ligi’nde Rövanş

UEFA Avrupa Ligi yarı final rövanş karşılaşmalarında bu akşam 4 takım sahne alıyor. Lyon’un Fransa’da Ajax’ı konuk ederken, Man United’ta İngilere’de Celta Vigo’yu ağırlayacak.

İlk maçında Hollanda’da Ajax’a şok bir yenilgi alarak 4-1 mağlup olan Lyon’un bu karşılaşmaya gerçekçi bir şekilde yaklaşırsak turu kaybettiğini söyleyebiliriz. Tabii futbol bu; maç oynanmadan ne olacağını kestiremezsiniz ancak Ajax’ın elinde bulundurmuş olduğu 4 gollü avantajı Fransa’da yitirirse bu gecenin sürprizi olur.

Lyon’un maçlarını yakından takip ettiğimiz için biliyoruz ki, kadrosunda özellikle ön alanda oynayan çok becerikli oyuncuları var ve bu oyuncular eğer fırsat yakalarlarsa ön alanda da birden 4-1’lik skoru takımların lehine de çevirebilirler. Aslında bu karşılaşmada Ajax’ın oynayacağı savunma direnci maçın belirleyicisi olacak.

İç sahada karşılıklı gol veya 2,5 üstü kulağa hoş gelen bir seçenek.

Man United – Celta Vigo

Gecenin bir diğer maçında ise İspanya’da oynanan karşılaşmada, Celta Vigo’yu 1-0’lık sonuçla geçmeyi başaran Man United, kendi evinde oynayacağı bu karşılaşmanın da favorisi olacak. Ligde sıkıntılı günler geçirdiğini bildiğimiz bu takımın, UEFA’da final oynaması hem teknik direktör Mourınho için hem de oyuncular için pozitif olacağından, ayaklarına gelen skor avantajını da iyi değerlendireceklerini düşünüyoruz.

Celta Vigo’nun gole ihtiyacı olması da, Manu’nun ekmeğine yağ süreceğini düşünürsek, ev sahibi takım oyunu muhtemelen istediği gibi şekillendirip skor avantajını burada da lehine çevirecektir.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna