UEFA Avrupa Ligi’nde Konyaspor ve Başakşehir Sahada

UEFA Avrupa Ligi C Grubu’nda yer alan Başakşehir, bu grupta son oynadığı karşılaşmada eğer hatırlayacak olursanız Braga’nın konuğu olmuş ve mücadelede son dakikada yediği golün ardından puansız bir şekilde ayrılmıştı.

Şu anda bu grupta 6 puana ulaşan ve lider durumda olan Braga, ilerisi için avantajlı olsa da bu akşam bazı denklemler değişebilir.

Hoffenheim – Başakşehir

Bundesliga temsilcisi Hoffenheim Başakşehir’e oranla çok daha iyi durumda ve iç sahada oynayacağı karşılaşmada maçın favorisi olacaktır. Başakşehir’e buradan alacağı 1 puan bile iyi gelecektir. Bu nedenle sıkı bir ilk yarı olmasını bekliyoruz. İlk yarı alt için uygun bir karşılaşma olur.

Grubun diğer maçında da Braga kendi sahasında ağırlayacağı Ludogorets karşısında maçın favorisi olacaktır.

Konyaspor – Salzburg

Konyaspor’un yer aldığı I Grubu’nda da Konya içerde bu grubun lideri olan Salzburg’u geçmeyi başarırsa, ki bunu yapacak güce sahip bir takım; o zaman avantajı kendi lehine çevirecek. Konyaspor adına önemli bir karşılaşma olacak. Kendi sahasında ve kendi seyircisi önünde Mustafa Hoca’nın öğrencilerinin şansı oldukça fazla olabilir. Tabii bu oynayacakları oyunu bağlı bir durum, bun nedenle iç sahada dirençli olmak durumundalar.

Rakip takımda güçlü bir takım. Skor üretme şansı yüksek. Bu nedenle karşılıklı gol içinde uygun bir karşılaşma olacaktır.

Grubun diğer maçında da Marseille iç sahada grup sonuncusu karşısında 3 puanı alacaktır.

Grubun diğer karşılaşmalarında;

Avrupa Ligi F Grubu

Bu grupta L.Moskow 4 puana ulaştı ve liderliğe yükseldi. Zirveyi yakından takip eden takımlar arasında ise Copanhagen ve Sheriff bulunuyor.

Copanhagen, bu akşam grubun güçsüz takımlarından olan Fastav deplasmanına gidecek ve bu karşılaşmadan puanla ayrılmayı başaracaktır. Grubun bir diğer karşılaşmasında ise Sheriff ve L.Moskow karşı karşıya gelecekler ve bu mücadelede de iki takımda skor üretmeyi başaracaklardır.

Avrupa Ligi H Grubu

Bu grupta Arsenal lider durumda yer alıyor ve grubun devamında da muhtemelen bir üst tura çıkmayı garantileyeceklerdir. Deplasmanda Zvezda ile karşılaşacak olan Wenger’in öğrencileri, bu karşılaşmada biraz da olsa problem yaşayabilirler. O da konsantrasyon anlamında olabilir ancak kadro gücüyle yine de Arsenal avantajlı olacaktır. Grubun bir diğer karşılaşmasında da Brisov ve Köln karşı karşıya gelecekler. Konuk ekip Köln’ün bu grupta zaten puanı bulunmuyor ve bu karşılaşmada da işi oldukça zor olacaktır.

Avrupa Ligi J Grubu

J Grubu’nda Galatasaray’ı UEFA Avrupa Ligi’nde eleyen Östersunds lider durumda ve şu anda puanı 6. Bu akşam kendi sahasında A.Bilbao’yu konuk edecekler. Karşılıklı gol için uygun bir mücadele olacaktır.

Grubun diğer karşılaşmasında da, Luhanks ve Herta Berlin karşı karşıya gelecekler. Ev sahibi maçın favorisi olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna