UEFA Avrupa Ligi’nde Başakşehir ve Konyaspor’un Gecesi

Dün oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelelerinin ardından bu akşam da futbola doymuş olacağız ve takımlar UEFA Avrupa Ligi’nde 4.maçlar için sahaya çıkacaklar. Bu kapsamda da Süper Lig temsilcilerinden olan hem Başakşehir ve hem de Konyaspor sahada olacaklar.

I Grubu’nda yer alan Konyaspor, bu grupta 3 puana sahip durumda. Grubun diğer takımlarından olan Salzburg 7, Marseille 6 ve grubun son sıradaki takımı olan Guimares’in ise 1 puanı bulunuyor.

Bu grupta oynanacak olan karşılaşmalarda;

Salzburg – Konyaspor

Konuk ekip için oldukça önemli bir karşılaşma olacak ve eğer kazanırsa, gruptaki şansını arttırmış olan bir Konyaspor ile karşı karşıya geleceğiz. Tabii Mehmet Özdilek’in öğrencileri için oldukça zorlu geçecek karşılaşmada, muhtemelen savunma ön plana çıkacak. Takım hazır hoca değişikliğiyle bir hava yakalamışken, bu karşılaşmada yeni bir heyecanla sahada olacaktır. Ev sahibi avantajlı olsa da, Konya bu akşam bir sürprizi gerçekleştirip buradan mağlup olmadan ayrılabilir.

Grubun diğer karşılaşmasında ise, konuk Marseille için bu deplasman her ne kadar zor olsa da, Fransızlar buradan istediklerini alıp ayrılırlar.

Başakşehir – Hoffenheim

Başakşehir’in yer aldığı C Grubu’nda ise Ludogorets 7 puanla lider durumda yer alıyor ve Başakşehir kendi sahasında bu karşılaşmadan puanla ayrılamazsa, grup sürecine 2 maç kala veda etmiş olacak. Tabii iç sahada oynayacağı bu karşılaşmada Başakşehir maçın favorisi olacaktır. Grubun diğer mücadelesinde ise ev sahibi ve lider Ludo, Braga karşısında kazanır. Bu karşılaşmada özelinde iki takım skor üretme anlamında avantajlı da olacaklardır.

Bir diğer grup olan A Grubu’nda

Bu grup karışık bir durumda ve bu akşam oynanacak olan Slavia Prag – Villarreal mücadelesinin ardından grubun ileriye doğru nasıl şekillenebileceğini daha doğru bir şekilde yorumlama imkanı bulacağız. Bu karşılaşmada da iki takımın yine skor üretebileceğini düşünüyoruz.

UEFA Avrupa Ligi B Grubu

Bu grupta D.kiev muhtemelen bir üst tura çıkacak. Tabii bu akşam Young Boys karşısında ter dökecek takım kaybederse, 2.lik için de ev sahibini harekete geçirmiş olur. Bunun farkında olan ev sahibi maçın favorisi olur.

UEFA Avrupa Ligi D Grubu

Milan’ın lider götürdüğü bu grupta bu akşam oynanacak olan Atina – Milan karşılaşması grubun durumunu belli edecek. Milan’ı zor bir deplasman bekliyor. Henüz oyun olarak belli bir seviyeye çıkamayan konuk ekip, bu tip deplasmanlarda konsantrasyon olarak problem yaşıyor. Bu karşılaşmada bu nedenle takım için zor geçecektir. İki takımında skor üreteceğini düşünebiliriz.

UEFA Avrupa Ligi B Grubu

Lyon, kendi sahasında ağırlayacağı Everton karşısında muhtemelen galip gelecektir. Atalanta da deplasmandan en az 1 puanla ayrılır.

UEFA Avrupa Ligi F Grubu

Gruplar arasında puan dengesinin her takımı oynanacak olan 4.maçların ardından şansının devam etmesini sağlayacak olan bu grupta Fastav Zlin haricindeki takımlar, şanslarını devam ettireceklerdir. Bu akşam oynanacak karşılaşmalarda ev sahipleri avantajlı olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna