UEFA Avrupa Ligi İngiltere’ye!

Dün Stocholm’de oynanan ve Ajax ve Man United’ın karşı karşıya geldiği 90 dakikadan, Mourınho’nun öğrencileri, bizim de favori olarak çıktığını yazdığımız karşılaşmada, maçın tamamında rakibine oranla çok daha bir oyun oynayarak ilk yarıda Pogba ve 2.yarıda da Mkhitaryan’ın golleriyle kupanın sahibi oldu.

Karşılaşmaya iki takım denge de başlasa da, Man United’ın özellikle oyuncu bazında üstünlüğü oldukça fazlaydı. Bunu maçın başından sonuna kadar gördük. Çok genç bir kadroyla bu seviyelere gelen Ajax her ne kadar koşmaya çalışan oyuncularla kurulu bir takım olsa da, United’ın savunma anlayışı karşısında pek fazla bir şey üretemediler.

İlk golü bulduktan sonra, 2.yarıda da ağır oyununa devam eden Man United, 2.golü bulduktan sonra da tamamen kendi yarı alanına çekilince maç Ajax açısından tamamen bitmiş oldu; çünkü bu katı savunma karşısında yapacak pek fazla bir şeyleri olmadı. Burayı sadece duran toplarla geçebilirlerdi, ki bunda da yine United’ın savunmasının çok daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

İlerleyen dakikalarda Ajax adına oyuna giren oyuncuların, oynayanlara göre çok daha tecrübesiz olması da, Ajax adına işleri çok daha zorlaştırdı. Tabii bir yandan da oyuncu yetiştirmek konusunda ciddi bir ekol olan Ajax’ın endüstriyel futbola bu şekilde bir yaklaşık gösterip, bu kupada final oynaması bile çok ciddi bir başarı sayılabilir.

Prömiyer Ligi 6.bitirmesine rağmen, bu kupada şampiyon olduğu için önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılma hakkı elde eden United için bu muhtemelen sezonun en büyük hediyesi olmuştur.

 

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna