UEFA Avrupa Ligi Finali

Marsilya – A.Madrid

Avrupa’nın Şampiyonlar Ligi’nden sonra 2.büyük kupası olan UEFA Avrupa Ligi’nde sona geldik. Bu akşam oynanacak olan Marsilya – A.Madrid maçının galibi kupayı müzesine götürecek.

Tabii iki takımı karşılaştırdığımızda, İspanya temsilcisi olan A.Madrid’İn rakibi karşısında biraz daha avantajlı olduğunu söylememiz gerekiyor ancak maçın Fransa’da oynanıyor olması da Marsilya için bir avantaj olacaktır.

A.Madrid takımı bildiğiniz gibi özellikle son yıllarda bu seviyeleri oldukça sık oynadı ve zaman zaman bunlardan olumlu sonuçlarla ayrılırken zaman zaman da beklemediği sonuçlar aldı. Bununla beraber belirtmekte fayda var ki, o da Simeone’nin öğrencilerinin bu maçların çoğunda kendi kimliğini sahaya yansıtması oldu. Bu karşılaşmada da Fransa’da oynacak olsalar bile bunu gerçekleştirmeyi başaracaklardır.

Marsilya ise muhtemelen rakibinin ne kadar disiplinli bir takım olduğunu fazlasıyla biliyor ve eğer ilk golü kendileri yiyecek olurlarsa da altından kalkamayacaklarının da fazlasıyla farkındadırlar. Bu nedenle onlarında temkinli bir oyun ortaya koyacakları net şekilde ortada; çünkü iki takımda eğer pozisyona girecek olurlarsa bunları olumlu bir tarafa çevirecek oyuncularının bulunduğunu biliyorlar.

Skor anlamında bu nedenle kolay bir maç beklememekle beraber oyunun uzatmaya gitme ihtimali de oldukça yüksek. Fizik olarak daha diri kalan takımın kupaya uzanacağı bir karşılaşma olacak gibi duruyor. Bu da her ne kadar A.Madrid’I işaret ediyor olsa da, tek maçlık oyunda Marsilya’da elinden geleni yapmaya çalışacaktır.

Ayrıca UEFA Avrupa Ligi’ni alan takım bildiğiniz gibi bir sonraki sezon doğrudan Şampiyonlar Ligi’ne katılıyor. Bu da bu kupanın aslında en büyük ödüllerinden biri. Kendi liginde sezonu 2.olarak tamamlayan A.Madrid zaten kazanamasa bile Şampiyonlar Ligi yolcusu olacak ancak Marsilya için durum böyle değil. Onlar Şampiyonlar Ligi’nde olmak istiyorlarsa bu akşam kazanmak zorundalar.

Bu Marsilya takımına ekstra bir performans getirecektir. Mücadelenin bütünlüğünde bu durum A.Madrid’i zora sokabilir. Dengeli geçmesini beklediğimiz bu mücadelede, skor dengesinin bozulması da pek kolay olmayacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna