Türkiye TFF 1.Ligde de ilk Yarı Sona Erdi

Türkiye TFF 1.Ligde de ilk yarı sona ererken, ilk yarıda önce lige damga vuran Ümraniyespor’un şovunu izledik. Bir yandan da Giresunspor ve Elazığspor’da bu takıma eşlik etti.

Sonrasında bu takımların arasına katılan aslında lige kötü başlasa da, iyi toparlanan ve üst üste aldığı galibiyetlerle ligin zirvesine yerleşen Ankaragücü, ilk yarıyı lider bitiren takım oldu.

Tabii bu ligde her zaman söylediğimiz bir şey var. O da bu ligin dengesinin ciddi şekilde değişkenlik göstermesi. Takım kadrolarının birbirlerine yakın olması ve iyi savunma yapanın kazandığı bu ligde, bir de ön alanda oynayan iyi oyunculara sahipseniz, bir şekilde puan almayı başarıyorsunuz.

Muhtemelen ligin 2.yarısında da zirvede yer alan 6 takımdan, Ankaragücü, Ümraniyespor, Rizespor, Giresunspor, Adanaspor ve Boluspor buradaki mücadelelerine devam edeceklerdir. Tabii ufak tefek değişkenlikler de olabilir.

Ligin alt sırasında da üst sıralarda olduğu gibi ciddi bir çekişme yaşanacak. Denizlispor, Manisapor ve Gaziantepspor’un kadro yapılarına bakıldığında, bu seviyerlerden ayrılmaları zor gibi görünüyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna