Türkiye TFF 1.Lig’de 10.Hafta Karşılaşmaları

Bu ligde puan durumlarının en baştan neredeyse sona kadar belirli bir aralıkla devam etmesi ve takımların puan dağılımın da birbirlerine oldukça yakın olmaları her hafta takımların maçlara olan yaklaşımlarını ciddi derecede değiştiriyor.

Bu da içerde ve dışarda oynayan takımların, genel olarak kontrollü bir oyun sergilemesini sağlarken kısır maçlara sebep olsa da, sabırlı olan ve iyi işler yapan takımlarında o mücadeleden puanla ayrılmasına sebep oluyor. Yani aslında durumun özeti şudur ki, bu ligde her hafta dengeler değişebilir. Bu nedenle oyunu ve akımları iyi okumak gerekiyor.

Bu haftanın karşılaşmalarına baktığımızda;

Samsunspor – Gaziantepspor

Konuk ekip ligde oldukça genç bir kadroyla mücadele ediyor ve bunun sıkıntılarını da fazlasıyla yaşıyor. Zaman zaman maçlarda genç oyuncular reaksiyon göstermiş olsa da, bunun devamlılık taşımaması Gaziantepspor’un bu sene kaderi olacaktır. Samsunspor ise lige hiç de iyi bir başlangıç yapamadı ve her hafta toparlanma karşılaşması olarak çıktığı mücadelelerin tamamından puansız olarak ayrıldılar.

Bu hafta kendi sahalarında zayıf rakipleri karşısından puanla döneceklerdir. Samsunspor kazanır.

Balıkesirspor – Adanaspor

İki takımda ligde 9 haftalık tabloda takım oyunu anlamında kendilerini geliştirmeye çalıştılar ve bunu konuk ekip çok daha iyi bir şekilde yaptı. Her ne kadar ev sahibinin iç sahada avantajı olsa da, konuk ekip oyunu bırakmayacaktır. İki takımında skora katkı yapacağını düşünmekle beraber, ilk yarı alt tercihinin de karşılaşma için uygun olabileceğini dile getirebiliriz.

Altınordu – Eskişehir

Konuk ekip Eskişehir bu sezona pek de beklediği gibi başlayamadı ve muhtemelen de yolculuğuna bu şekilde devam edecektir. Takımın oyun anlamında çok ciddi sıkıntıları var ve Altınordu gibi ne oynadığını bilen bir takım karşısında deplasmanda işleri oldukça zor olacaktır. Altınordu maçın mutlak favorisi olacak.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna