Türkiye TFF 1.Lig de Cumartesi Programı

Türkiye TFF 1.Lig de Ümraniyespor’un zirve yolculuğu tüm hızıyla devam ediyor. 28 puanda ulaşan takımın savunma anlamında ortaya iyi işler koyması, bu başarının altında yeten en büyük nedenlerden biri.

Dikkat ederseniz savunma diyoruz çünkü bu ligin doğal yapısından dolayı eğer kazanmak istiyorsanız önce savunma yapmak zorundasınız. Bunun yanı sıra bu ligi cazip kılan diğer durumlardan biri de puan durumlarının birbirlerine yakın olmasından dolayı, her an her takımın üst üste galibiyet serileri yakalaması halinde birbirini geçecek durumda olması.

Haftanın açılış mücadelelerinde;

Altınordu – G.Gaziantep FK

Geçen hafta lidere kaybeden ev sahibi bu hafta sıralamadaki yerini korumak için kazanmak zorunda. Bunun dışında pek fazla bir seçeneği yok gibi görünüyor. Konuk ekipte ligde dengeli bir oyun kurarak, maçlarını en az kayıpla atlatmak istiyor. Ev sahibi bu haftada puan kaybederse işlerin sıkıntıya gireceğini tahmin ediyordur. Bu nedenle ev sahibinin favori olacağı karşılaşmaya konuk ekibinde skor katkısı yapacağını düşünüyoruz.

Ankaragücü – Ümraniyespor

Dananın kuyruğunun kopacağı mücadelede, zirvenin gerçek sahibi belli olacak. Son haftalarda üst üste galibiyetler alarak önemli bir ivme yakalayan ve bunun devamını getiren Ankaragücü, bu hafta kendi sahasında Ümraniyespor’u da mağlup ederse, ligin seyrini değiştirmiş olacak. Konuk Ümraniyespor’da bu karşılaşmanın diğer mücadelelere benzemeyeceğinin fazlasıyla farkında olacaktır. Zor bir karşılaşmanın bizleri beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz ancak taraftar desteğini fazlasıyla arkasına olacak olan ev sahibi, bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı başaracaktır.

Rizespor – Denizlispor

Ev sahibi üst sıralardaki yerini zayıf rakibi karşısında koruyarak 3 puana rahatlıkla ulaşacaktır. Rize içerde kazanır.

Samsunspor – Eskişehirspor

Aslında iki takımda ligde sıkıntılı günler geçiriyor. Tabii konuk ekibin durumu ise diğerlerine göre çok daha farklı bir boyutta, çünkü takımın şu anda bir sahibi yok ve oyuncularında bu durumdan dolayı motivasyon anlamında çok ciddi sıkıntıları bulunuyor.

Ev sahibinde böyle bir durum söz konusu olmadığı için tek yapmaları gereken şey mücadeleden almaları gereken 3 puan. Eskişehir’i bu şekilde yakalamışken, Samsunspor iç sahada kazanacaktır.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna