Türkiye Spor Toto 1 Lig’de 22.Hafta

Geride bıraktığımız 21 hafta sonunda 41 puana ulaşan Ümraniyespor’un liderliği ile devam eden ligde, Ankaragücü takımı iki puan geriden takip ediyor.

Hemen ardından gelen Rizespor’un 38, İstanbulspor’un 35  ve son olarak yukarıya oynayan Gaziantep FK ile Altınordu takımlarının 32 puanı bulunuyor. Tabii burada ve aşağıda olan puan farklılıklarından dolayı her hafta burada da değişiklikler yaşanma ihtimali oldukça yüksek.

Haftanın karşılaşmarında; 

Altınordu – Samsunspor  

Geçen hafta deplasmanda konuk olduğu Rizespor’dan beklenmedik bir puan alan ve bu çelmesiyle hem yukarıdaki işleri karıştıran Altınordu, kendisi içinde oldukça önemli sayabileceğimiz bir puanı cebine koymuştu.

Şimdi bu hafta bu karşılaşmadan alınacak 3 puan bu durumun daha da iyi hale gelmesini sağlayabilir. Tabii konuk ekipte geçen hafta beklediğimiz gibi iç sahada kazanmayı bildi ancak bu hafta işleri çok daha zor olur. 90 dakika sonunda ev sahibi kaybetmeyecektir.

Ankaragücü – Rizespor

Haftanın en önemli karşılaşmalarından biri olacak bu mücadele lig sonunda Süper Lig’e çıkmak şansı oldukça yüksek olan iki takımı karşı karşıya getirecek. Geçen hafta Rizespor’un iç sahada kaybetmesi pek beklenen bir durum değildi ve bu nedenle bu karşılaşma konuk ekip için çok daha önemli hale geldi

Ev sahibi ise geçen hafta deplasmanda kazanmış olsa da bu karşılaşmanın önemi çok daha büyük ve sahaya kazanmak için çıkacaklar. Önem seviyesi büyük karşılaşmalarda Ankaragücü’nün iç sahada iyi olduğunu biliyoruz. Bir de buna ek olarak kendi sahalarında oynayacak olmaları takımı rakibine göre çok daha şanslı hale getirecektir.

Erzurumspor – Gaziantepspor

Ev sahibi ligin en zayıf takımı karşısında bu haftayı 3 puanla kapayacaktır. Başka bir sonuç çıkması oldukça zor bir karşılaşma olur.

Balıkesirspor – Elazığspor 

Konuk ekip savunma anlamında ligin iyilerinden ve oyunu tutma konusunda da başarılı bir takım. İlk yarıda eşitliğin bozulmasının zor olacağı bir mücadele bekliyoruz.

Giresunspor – Denizlispor

Son zamanlarda performans anlamında düşüş yaşayan ve gerileyen Giresunspor için çıkış karşılaşması olacak bu mücadelede ev sahibi iç sahada avantajlı olan taraf olacak. Giresunspor kazanacaktır.

Manisaspor – Adanaspor

Manisaspor her ne kadar son sıralardan kurtulmaya çalışıyor olsa da, dengesiz bir yolcukluk yaptığı için durumunu bir türlü toparlayamadı. Bu nedenle bu karşılaşmada da işleri zor olur. İki tarafında skor üretmesi muhtemel bir sonuç olacak bir mücadele olmasını bekliyoruz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna