Türkiye, Rusya’ya Göz Kırptı

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri A Grubu’nda bu kez Eskişehir’de kazanan Türkiye A Milli Futbol Takımı, Ukrayna da ki oynanan oyunun aksine son derece olumlu bir futbol ortaya koyarak karşılaşmayı Cenk Tosun’un attığı golle 1-0 kazandı ve 3 puanı hanesine yazdırarak nemli bir başarı elde etti.

Ukrayna maçında kadro mühendisliği konusunda sıkıntılı bir performansa imza atan ve kadroyu genelde formsuz oyunculardan yana kullanan Lucescu bu kez kadronun neredeyse tamamını değiştirerek oyuna başladı.

Tabii hem savunma hem de orta alan kurgusunda ciddi bir değişikliğe gidince takımın sahadaki duruşu da ona göre bir hal olmuş oldu.

Zaten bir takımda sağ bek sol bek eğer tempolu bir oyunu iyi oynayabiliyorsa o zaman o takımla ilgili olumlu şeylerden rahatlıkla bahsedebiliriz. Dün de Kaan Ayhan ve Caner’in performanslarının oldukça etkili olması, her anlamda takımın işini daha da kolaylaştırdı.

Bunun yanı sıra orta sahanın komutasını Nuri ve Oğuzhan’a veren Lucescu, kapılan toplarda pas yüzdesini de artırınca ve ileriye doğru oyunu da iyi kurgulayınca oyun hakimiyetini de oldukça yükseltmiş oldu.

2.yarının başlarında oyundan düşen ancak sonrasında 70.dakikada Cenk’in attığı golden sonra toparlanmayı başaran Milli takım, maçın sonlarında rakibe pozisyon imkanları vermiş olsa da, karşılaşmadan 1-0’lık galibiyetle ayrılarak şansını devam ettirmeyi de başarmış oldu. Bundan sonra oynanacak olan İzlanda ve Finlandiya maçlarını Türkiye 6 puanla bitirecek olursa, bu gruptan lider bile çıkılabilir. Bunu hep beraber göreceğiz.

Bu grupta oynanan diğer maçlarda da Ukrayna deplasmanda Finlandiya’ya 2-0 yenilirken, Finlandiya’da deplasmanda Kosova’yı 1-0 mağlup etmeyi başardı.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna