Türkiye A Milli Futbol Takımında Kriz

2018’de Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’na önce Fatih Terim’le başlayan ancak yaşanan sıkıntılı süreçten dolayı yola Rumen teknik adam Lucescu’yla devam eden Türkiye A Milli futbol takımı, milli arada yaptığı hazırlık karşılaşmasından da istediği sonucu alamadı.

Grup karşılaşmalarında kadro sıkıntısından dem vuran Rumen hoca özellikle beraber oynamayan oyuncularla ilgili sıkıntı yaşadığını dile getirirken, bir yandan da yabancı kuralının serbestliğinin ardından yerli oyunculara verilen şansın az olmasını devamlı gündeme getirdi ancak Romanya ile oynanan hazırlık maçında, kadroyu daha çok gençlerden oluşturmuş olsa da bunun sonuç alamadı.

Romanya ile oynanan hazırlık karşılaşmasında kadroyu genç oyuncularla yapılandıran Lucescu, ufakta olsa izleyenlere yeni bir oyun anlayışını müjdelemiş olsa da, oyunun tamamında sahada ruhsuz bir takım gördüğümüzü rahatça belirtmemiz gerekiyor.

Birkaç oyuncuyu tecrübeli oyunculardan dolduran Hoca, aslında oyun anlayışıyla net bir şekilde sınıfta kaldı. Tabii hazırlık maçı olması nedeniyle de oyuncuların özellikle mental açıdan durgun olduğu karşılaşmada, 90 dakikalık dilimde neredeyse tek bir varlık gösteremeyen Türkiye A Milli Futbol takımını pek de iyi günlerin beklemediğini söylersek yanılmış olmayız.

Tüm bu gelişmelerden çıkarabildiğimiz sonuçlara geldiğimizde muhtemelen Lucescu’nun ayrılığının pek de sürpriz olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Zaten kamuoyu desteğini de arkasını alamayan hoca, bir diğer hazırlık karşılaşmasından sonra da olumsuz bir sonuçla ayrılırsa işin renginin değişeceğini şimdiden söylememiz gerekiyor.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna