Türkiye A Milli Futbol Takımı Yine Kaybetti!

Süper Lig’e verilen milli arada iki tane hazırlık karşılaşması oynayan Türkiye A Milli Futbol Takımı, önce Romanya’ya kaybetti ardından da Arnavutluk’a kaybetti.

Oldukça çalkantılı bir dönemden geçen ve bir türlü toparlanamayan Lucescu’nun öğrencileri için belki alınacak olan bir galibiyet biraz da olsa moralleri düzeltebilirdi ancak Arnavutluk karşısında da dün sahada tel tel dökülen bir takım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kadro anlamında oldukça genç ve yeni kadroyla sahada olan Türkiye’de açıkçası bazı oyuncuların isimlerini bile ilk kez duyduk. Muhtemelen Lucescu’ya yönetilen eleştiriler sonrası Hoca, takımı daha da gençleştirmek istemiş ve çözüm olarak da böyle bir seçeneği kullanmış.

Hazırlık karşılaşması olması tabii ki yeni oyuncuların deneneceği anlamına gelebilir ve bunu kabul edebiliriz ancak takımın neredeyse tamamının yeni olması ve oynayan oyuncularında yetersiz olması pek de kabul edilebilecek bir durum değil.

Gerçekten sahada adını ilk kez duyduğumuz oyuncuların yer alıyor olması maç da doğrudan etki etmiş oldu ve milli takım sahadan mağlup olarak ayrıldı. İlk yarıda oldukça acemice işler yapan takım, oyun bütünlüğü anlamında da ortaya olumlu bir tablo çizemedi.

Genç oyunculardan beklenen agresiflik ve sert oyun anlayışı neredeyse hiç yoktu ve takım daha çok risk almak istemeyen oyunculardan kurulu gibiydi. Bu durum sonucunda da konuk Arnavutluk kendi oyununu oldukça rahat bir şekilde ortaya koydu.

2.yarıda ilk yarıya oranla daha tecrübeli olan oyuncuları sahaya çıkaran Lucescu, rakibin ilk yarıda 10 kişi kalmasından da faydalanarak oyunu biraz daha önde kurdu ve 3.bölgede takım pozisyon üretmeye başladı. Maç sonrasında 2-1’e gelse de Arnavutluk farkı yeniden 2’ye çıkarınca takım oyundan kopmuş oldu.

Muhtemelen bu haftanın ardından milli takım ve Lucescu çevresinde gelişen olaylarda bir duraklamaya gideceğiz ve yerini lig maçları alacak ancak ilerleyen dönemde Lucescu ve milli takım birlikteliğinin çok uzun sürmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Şu anda hocaya olan güven oyunun  da oldukça aşağılarda olması federasyonu etkileyecektir. Muhtemelen çareyi yerli teknik direktörde arayacaklar ancak onun için bu görevin biraz daha yıpranması gerekiyor, ki oynanan baktığımızda bunun için yeterli zemin her zaman olacakmış gibi görünüyor.

BONUS: 350TL
Oyna