Türkiye Kupası’nda Yarı Final Rövanş Zamanı

Süper Lig’de 31.haftayı tamamladıktan sonra, bu akşam ve yarın akşam oynanacak olan Türkiye Kupası Yarı Final mücadelelerinde geçiş yapıyoruz. Bu akşam Konyaspor ve Kasımpaşa, ilk maçın rövanşı için sahaya çıkacaklar. Hatırlayacak olursanız ilk maçı kendi sahasında Kasımpaşa 3-2 almıştı.

Bu karşılaşmada da skor avantajının Kasımpaşa’dan yana olduğunu söyleyecek olursak ayrıca iki takımın ligdeki son maçlarını da baz alıp düşündüğümüzde karşılaşmanın favorisi olarak, konuk ekibi görmek olduka mantıklı olur. Bu haftada deplasmanda Kayseri’ye 2-1 kaybeden Konyaspor’u da ligi bırakan takımların arasına rahatlıkla alabiliriz.

Tabii bunun yanı sıra ligde bir iddiası kalamayan Konyaspor, geçen sene olduğu gibi bu senede Avrupa’da yer almak istiyorsa, bu kupayı kazanmak zorunda ve bunun içinde iç sahada kazanması gerekiyor.

Kasımpaşa cephesi ise son haftalarda oldukça formda ve özellikle hücum anlamında iyi işler çıkarıyorlar. Bu hafta da Rize’yi mağlup eden İstanbul temsilcisi, bu deplasmana da muhtemelen finale çıkmak için gidecektir.

İki takımın son dinamiklerine baktığımızda karşılıklı gol ve üst için oldukça ideal bir karşılaşma olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. İki takım bu karşılaşmada da gol için elinden geleni yapacaktır, ki ev sahibine zaten gol dışında başa bir şey gerekmiyor.

Kupanın bir diğer yarı finalistleri ise yarın Kadıköy’de karşı karşıya geliyorlar. İlk maçı 2-2 tamamlayan takımlar, bu maçın rövanşında da avantajlı skoru almak için karşı karşıya geliyorlar. Tabii deplasmanda 2 gol atan Fenerbahçe’nin kendi evinde oynayacak olması Sarı Lacivertli takım için oldukça büyük bir şans.

Bu hafta iç sahada Antalyaspor’a kaybeden Fenerbahçe’de işlerin rayında gitmediğini hepimiz biliyoruz ancak Advocaat’ın bu takımı final oynatmak istediğini de biliyoruz. Oyun güçlerine baktığımızda Başakşehir’in Fenerbahçe’ye oranla daha iyi olduğunu söyleyebiliriz ama Sarı Lacivertli takımın önemli karşılaşmalarda vermiş olduğu anlık reaksiyonlar, Başakşehir’e oranla çok daha iyi durumda.

Bu nedenle Fenerbahçe’nin favori çıkacağı karşılaşmada, Başakşehir gol atmak zorunda olduğu için, bu karşılaşmada da 2,5 gol üstü ve karşılıklı gol oldukça uygun olur.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna