Türkiye İçin Dengeler Değişti

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda yer alan Türkiye A Milli Futbol takımı 6.karşılaşmasında Kosova’nın konuğu olacak. 5 maçta elde ettiği 8 puanla şu anda 4.sırada bulunan ve Dünya Kupası yolculuğunda puan anlamında oldukça önemli bir seriye başlayacak olan Türkiye’nin devamlı kazanması gerekiyor.

Hatırlayacak olursanız Avrupa Şampiyonası’nın ardından bazı oyuncular Fatih Terim tarafından Dünya Kupası Eleme kadrosuna alınmamış ve bununla beraber de bu alınmama durumunu beraberinde bir sürü hikayeyi de getirmişti. Konu günlerce çözülemezken, I Grubu’ndaki maçlarına oldukça sıkıntılı bir şekilde devam eden Türkiye de, sonradan elde ettiği galibiyetlerle kendini toparlamış gibi gözükse de, oyun olarak izlediğimiz takımın pek de tatmin edici olduğunu söyleyemeyiz.

Son oynanan hazırlık maçının ardından uçakla Kosova’ya geçen A Milli Takım kaptanı, Avrupa Şampiyonasında kendisi hakkında olumsuz eleştirilen yapan bir gazeteciyle tartışıp ortalığı karıştırınca Milli Takım kampından gönderilmişti. Bunun üzerine de basın toplantısı Arda Turan, Milli takım kariyerini noktaladığını belirten bir açıklama yapıp, yaşanan olaydan da pişmanlık duymadığını dile getirmişti.

Fatih Terim’de karşılaşma öncesi düzenlediği basın toplantısında bu konuyla ilgili olarak maçın ardından konuşacağını ve  olayın maçın önüne geçmemesi gerektiğini söylemesine rağmen, şu anda maç haricinde sadece Arda Turan ve maçın ardından beklenen açıklama konuşuluyor.

Muhtemelen Türk A Milli Futbol Takımı bu süreçten zarar görecektir. Kosova maçında alınabilecek olası bir mağlubiyet ise başka bir ayrılığı daha beraberinde getirebilir.

Yarın gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Noxwinden 350TL Bonus + 5TL Bedava Bonus