Türkiye 1.Ligi’nde 29.haftanın Dinamikleri

2 gün önce tamamlanan 1.Lig’in 28.haftasında sürpriz sonuçlar alınmıştı. Özellikle Yeni Malatya’nın kendi saha ve seyircisi önünde Eskişehirspor’a kaybetmesi ve Göztepe’nin de son sırada bulunan Bandırmaspor’a mağlup alması ligin hem yukarısını hem de aşağısını oldukça etkiledi.

Bugün 28.haftanın son karşılaşması olan Büyükşehir Gaziantepspor – Balıkesirspor mücadelesinin ardından yeni hafta Cumartesi Günü başlayacak. Günün karşılaşmasında ise küme düşme hattının tam da ortasında bulunan ev sahibi takımın favori olacağı bir karşılaşma olacak.

Kendi sahasında ve kendi ateşli taraftarı önünde puan almak için avantajlı olan ev sahibi 3 puanı alıp, ligde kalma şansını devam ettirmek isteyecektir.

Cumartesi Günü ise Göztepe – Adana Demirspor karşılaşması ile başlayacak.

Göztepe – Adana Demirspor

Bu hafta içerisi aldığı puan kaybıyla birden 6.sıraya kadar düşen ev sahibi Göztepe bu karşılaşmadan da puan çıkaramazsa, play-off şansını oldukça zora sokacak. Bunun olmaması içinde kazanmak zorunda olduğunu biliyor. Her ne kadar riskli bir karşılaşma olsa da ev sahibi iç sahada kazanacaktır.

Giresunspor – Yeni Malatya

Deplasmanda Adana Demir’den puan alıp, önemli bir fırsatı cebine koyan Çotanaklar şimdide yine geçtiğimiz haftayı puansız kapatan Yeni Malatya’yı avlama peşinde. Ev sahibi takımın favori olacağı karşılaşmada, karşılıklı gol doğru bir tercih olur ama Giresunspor iç sahada kazanırsa puanını 49 yapacağı biliyor bu fırsatı da tepmek istemeyecektir.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna