Türkiye 1.Ligi’nde Şampiyon Belli Oluyor

Bu hafta son haftası oynanacak olan Türkiye 1.Ligi’nde eğer hatırlayacak olursanız, geçtiğimiz hafta Sivasspor ve Yeni Malatyaspor ligi ilk 2’de bitirmeyi garantileyerek Süper Lig’e çıkmaya hak kazanmışlardı.

İki takım bu hafta da ligin şampiyonunu belli etmek için Sivas’ta karşı karşıya gelecekler. Sivas’ın kendi evinde olması sebebiyle favori olarak çıkacağı karşılaşmada, Yeni Malatyaspor’un galibiyet için işi oldukça zor olacak.

İki takımın genel değerlendirmesini de yaptığımızda ön plana çıkan takımın ev sahibi olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyun olarak Yeni Malatyaspor’a oranla çok daha iyi durumda olan Sivasspor kendi taraftarının da gücünü alarak, ligi şampiyon tamamlamak isteyecektir, ki bu gücü de zaten ortada.

Karşılaşma için ilk yarı tercihi de oldukça uygun olur.

Tüm maçlarının Cumartesi Günü oynanacağı ligde diğer karşılaşmalar ise şu şekilde;

Altınordu – Eskişehir

İki takımda play-off mücadelesi verdiği ligde, Eskişehir şu anda elinde bulundurduğu puanla play-off’ta olmayı zaten garantilemiş durumda. Bu durumda ev sahibi Altınordu takımının mutlaka kazanması gerekiyor. Tabii Es-es’lerde play-off durumunu düşünerek oynamayacaktır ama Altınordu kendi sahasında bu maçı almak için daha istekli olacaktır.

B.Ş.Gaziantepsor – Giresunspor

Ligde asıl düğümlerin kopacağı karşılaşmalardan biri olan bu mücadelede, ev sahibi eğer maçı kaybederse ligden düşebilir. Buna karşılık olarak da, Giresunspor kaybetmesi halinde play-off şansını yitirecek. Bu nedenle haftanın en önemli mücadelelerinden birine sahne olacak olan bu karşılaşmada, iki tarafta sezonun en kritik karşılaşmasına çıkacak.

Tabii bu tip mücadelelerde ev sahibi takımların genel olarak avantajlı olduğunu düşünecek olursak ve ligden düşmemek adına da ellerinden geleni yapmak zorunda olduklarını bildiğimiz için ev sahibini daha avantajlı görüyoruz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Balıkesirspor – Ümraniyespor

Konuk ekip Ümraniyespor, play-off şansını son haftalarda kaybettiği puanlar nedeniyle zora soktu. Bu karşılaşmadan galip ayrılırsa bile play-off durumu sadece takımın elinde olan bir şey değil. Balıkesirspor’un ise ligde herhangi bir iddiası kalmadı ve bu maça da bu motivasyonla çıkacaklardır.

Ümraniyespor’un galibiyet için daha istekli olacağı karşılaşmada karşılıklı gol maç açısından en uygun seçenek olacaktır.

Boluspor – Manisaspor

Kendi sahasında galip geldiği taktirde play-off’un içinde yer alacak olan Boluspor, zayof rakibi karşısında maça favori olarak çıkacak. Manisaspor’un ligde herhangi bir iddiasının kalmamasını da üzerine ekleyecek olursak, ev sahibinin maçtan istediğini almaması için tek bir sebep bile olmadığını rahatlıkla görebiliriz.

Denizlispor – Göztepe

Haftanın bir kritik karşılaşması da Denizli’de oynanacak. Her ne kadar Denizlispor’un lige dair bir iddiası kalmamış olsa da, bu karşılaşmada ellerinden geleni yapacaklardır. Özellikle deplasmanlarda sıkıntı yaşayan Göztepe’nin işi oldukça zor. İlk yarı tercihi bu karşılaşma için oldukça uygun olur.

Mersin İdman Yurdu – Adana Demirspor

Küme düşen Mersin’in ligi artık bırakmış olduğu mücadelede, Adana Demirspor’un ligde kalması için ne yapıp edip kazanması gerekiyor, ki bunun içinde gerekli isteğe Cumartesi Günü sahip olacaktır. Bir alt lige düşen rakibi karşısında konuk ekip kazanır.

Samsunspor – Bandırmaspor

Kaybedenin küme düşme riskiyle karı kaşıya kaldığı karşılaşmada Samsunspor’un iç sahada oynayacak olması takım için oldukça büyük bir şans. Kendi seyircisi ve kendi evinde Samsunspor bu mücadeleyi kaybetmeyecektir.

Ş.Urfaspor – Elazığspor

Ligden düşmemek için kazanmak zorunda olan bir diğer takım ev sahibi Şa.Urfaspor. Tabii bazı takımlar kazansa bile, diğer takımların ne yapıp ne yapmayacağı da önemli olacak ancak aynı saatte başlayacak olan mücadelelerde özellikle küme düşme hattında can çekişen takımların kazanacağını düşünüyoruz.

TFF 1.Lig’in son haftasında en iyi oranlar yine Bets10’da.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna