Türkiye 1.Ligi’nde Final İçin Rövanşlar!

Türkiye 1.Ligi Play-off mücadeleleri rövanş karşılaşmaları bu akşam saatlerinde oynanacak. Giresunspor’un Eskişehir deplasmanına konuk olurken, Boluspor’da kendi sahasında Göztepe’yi ağırlayacak.

İlk maçında kendi evinde Eskişehirspor’u ağırlayan Giresunspor, karşılaşmaya oldukça kontrollü ve konuk ekibe göre çok daha özgüvenli bir şekilde başlamıştı. Özellikle orta sahada ve hücumda iyi işler yapan Giresunspor, ilk golü de bulan taraf olmuştu. İlerleyen dakikalarda oyuna ortak olan Eskişehirspor skora denge sağlayınca maç kendi dengesini de bulmuş oldu. 90 dakikası 3-3 biten mücadelede Giresunspor öne geçerken Eskişehirspor’da, Çotanakları yakalayan taraf oldu. Takım oyunu anlamında ortaya çok daha iyi görüntü çizen Giresunspor’un tek eksiği ise skoru koruyamaması oldu. Bunu başarmış olsa ilk maçta işi bitirmiş olacaktı. Eskişehirspor cephesi ise tamamen tecrübeli ve yetenekli ayaklarına güvenerek skor aradı ve şansı da yaver gidince deplasmanda goller bularak rövanş için avantaj sağladı.

Bu akşamda ilk maça benzer bir karşılaşma olacaktır. Buna ek olarak maç çok daha tempolu geçebilir; çünkü artık bu son maç. Kazanan finale çıkarken, kaybeden de evinde oturacak. Bu nedenle özellikle gol bulması gereken Giresunspor’un tempoyu oldukça arttırması gerekiyor. Oyunun temposu ne kadar düşerse Giresunspor’un gol bulma şansı o kadar azalacak. Eskişehir takımı ise muhtemelen tempoyu düşürmekten yana bir oyun anlayışı ile sahada olacaktır. Gol bulma konusunda takımların ilk maçta olduğu kadar rahat olmaları oyunun akışın bağlı olarak değişecektir.

Maçın olası senaryosunda Eskişehir gol bulursa, o zaman maç kopabilir ancak Giresunspor gol bulursa da oyun muhtemelen kilitlenecektir. Bununla beraber 60 ve 70.dakiaya kadar da oyunda gol sesi çıkmazsa, Giresun yüklenirken Eskişehir kapanacağı için, skor durumu yine sıkıntıya girebilir.

Boluspor – Göztepe

İlk maçta herkesi yanıltan Boluspor, İzmir deplasmanında ortaya pek de olumlu bir futbol koyamadı. Göztepe tarafı maçı daha çok isterken oyunun uzun zaman tek hakimi de Yılmaz Vural’ın öğrencileri oldu.

Özellikle taraftar desteğini de arkasına alan takım, Boluspor’un sağ tarafını oldukça efektif kullanarak rövanş için avantajlı skoru aldı ve bugün de final için sahaya favori olarak çıkacaktır ancak 90 dakikanın sonunda Boluspor kendi evinde oynadığı için çok daha avantajlı olacak.

Bu tip maçlarda ev sahiplerinin maça konsantrasyon açısından çok daha olumlu yaklaştıklarını biliyoruz. İç sahada da daha iyi oynadığını bildiğimiz Boluspor, skor üretmek adına elinden geleni yapacaktır. Maçın başlamasıyla beraber he geçen dakika ev sahibi takım için önemli olacak ve önde baskı kurmak zorunda olduğu için de Göztepe, rakip takımın 1.bölgesinde geniş alanlar bulur ve bu kısımda akıllı işler yaparsa deplasmanda da skor üretebilir. Karşılıklı goller için oldukça uygun bir karşılaşma olacaktır.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna