Tudor’la İlk Galibiyet

sport-betting
Haftanın kapanış karşılaşmasında Antalya deplasmanına konuk olan Galatasaray, zorlu bir 90 dakikanın ardından 3 puanı alarak haftayı kapattı.

Karşılaşma öncesi yazdığımız yazıda iki takımında gol yollarındaki etkinliklerinden bahsetmiştik ve bu karşılaşmaya dair gol üzerine düşünmenin çok daha doğru bir hamle olacağını da ekledik.

Bruma ile karşılaşmaya oldukça hızlı başlayan Galatasaray, ilk yarıda Eren Derdiyok ile farkı 2’ye çıkartarak ilk 45 dakikayı 2-1’lik skorla tamamladı. 2.yarıda da goller devam ederken, Antalyaspor maçı bırakmayarak beraberliği yakaladı.

60.dakikadan sonra bir o kalede bir bu kalede oyununa dönen mücadelede son sözü sağ taraftan gelişen atakta yine Eren Derdiyok söyledi. Kendisinin 2 takımının 3.golünü atarak, hem Tudor’la Galatasaray’ın ilk 3 puanını aldı hem de böylesine kritik bir deplasmanda takımına da 3 puanı kazandırmış oldu.

Galatasaray aldığı bu galibiyetle puanını 43’e çıkartırken, Antalyaspor’da 35 puanda kaldı. Hafta sonu Gençlerbirliği’ni kendi sahasında ağırlayacak olan Galatasaray, hazırlık çalışmalarına 1 günlük aranın ardından devam edecek. Gelişmeleri hafta boyunca buradan takip edebilirsiniz.

Bu konunun haricinde Galatasaray’a Tudor’un gelişi, Florya’da da her hafta değişik etkileriyle kendini yeniliyor.

Hırvat teknik adam maç öncesi yaptığı açıklamada, bazı oyuncularla ilgili beklenmeyen açıklamalarda bulunmuş ve yine bazı oyuncuları da sert bir dille eleştirmişti.

Tudor, takımda ki çoğu oyuncunun teknik ve taktik yönden yetersiz olduğunu söylerken, takımın as oyuncuları sayabilecekleri oyuncularında bir antrenman şekli olan 5’e 2’den başka bir şey bilmediklerini de sözlerine eklemişti.

Tabii bu açıklamalar maç öncesi olduğu için pek fazla yankı bulmasa da muhtemelen ilerleyen günlerde yada yaşanacak herhangi bir olumsuzluğun ardından, Tudor’un karakterini değerlendirdiğimizde futbolcular ve hocanın arasının çok rahat bir şekilde açılacağını dile getirebiliriz.

Şu ana kadar disiplin konusunda ipleri elinde tutmaya çalışan Tudor’un, büyük takımlarda bu tip reflekslerin işlemeyeceğini ve gün sonunda kendisinin zararlı çıkacağını bilmesi, bakalım zaman olarak çok uzun sürecek mi?

Sadece galibiyete odaklanmış olan taraftar, üst üste yaşanacak olan iki mağlubiyette ortalığı muhtemelen karıştıracaktır. Galatasaray’ın sezonu iyi bir şekilde kapatması için çok dikkatli olması gerekiyor. Tabii diğer bir istim üstündeki takımında Fenerbahçe olduğunu düşündüğümüzde, gündemler her an değişebilir!

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna