Trabzonspor’dan Çin Çıkarması

Dün yazdığımız haberde Trabzonspor teknik direktörü Rıza Çalımbay’ın stoper takviyesi haricinde bir de hücuma katkı sağlayacak bir oyuncu istediğini dile getirmiştik.

Şu anda Bordo Mavili takımın gol yükünü büyük bir oranda üzerinde taşıyan Burak Yılmaz, uzun süreçte sakatlanma ve bunun yanı sırada alternatifinin olmaması üzerine bunu mantıklı bulup harekete geçen Bordo Mavili takım, Çin Süper Ligi’nde forma giyen Arjantinli yıldız Lavezzi için harekete geçtiği belirtildi.

Trabzonspor da forma giyen Arjantinli orta saha oyuncusu Sosa’nın vatandaşı olan tecrübeli oyuncu da bu transfere sıcak bakıyormuş. Çin de beklediği seviyeyi bulamayan ve Trabzonspor’dan da aldığı teklifle iştahlanan oyuncu, her an bu transfere tamam diyebilir.

Oyuncunun sözleşmesinin de bitmiş olması ve bonservis bedeli ödenmeyecek olması, bu noktada Trabzopnspor’un işini kolaylaştırabilir. Castillo’dan da beklenen verimin alınamaması ve bu oyuncuya da La Liga temsilcisi Valencia’dan teklif gelmesi üzerine hareketlenen takım, bu oyuncuyu doldurup yerine Lavezzi gibi daha tecrübeli bir oyuncuyu getirerek özellikle ön alandaki alternatifleri arttırmak istiyor.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna