Trabzonspor’da Yerli Oyuncuların Şovu

Süper Lig’de bu sezonu istediği gibi geçiremeyen Bordo Mavili takımda, 2.yarıda kadroya dahil edilen Burak Yılmaz’ın ardından takımın ön alanda etkinliğinin artması herkesi memnun ediyor.

Tabii bu üretkenlik seviyesinin artmasında Burak Yılmaz’ın haricinde, Abdülkadir, Okay ve Yusuf Yazıcı’nın da 2.yarıda ivme kazanması, şu anda Süper Lig’de genelde temellerini yabancı oyuncuların üstüne kuran takımlar arasında Trabzonspor’u farklı kılıyor.

Bildiğiniz gibi sahada oynatılan yabancı sayısında sınırın kalkmasıyla beraber, hem zirveye oynayan takımlar hem de orta sıra takımları kadrolarının büyük bir bölümünü yabancı  oyuncularla doldurdu.

Kimi takımda bu durum tutmuş olsa da, kimisinde de bu aşı tutmadı. Zaten bu kural geldiğinde de büyük tartışmalara yol açmış ve yerli oyuncuların bu şekilde kalitesinin daha da düşeceği konuşulurken, bazıları da bunun tam aksi şekilde sonuçlanacağını dile getirmişti.

Gelinen noktaya baktığımızda aslında olan durumun ilki olduğunu rahatlıkla savunabiliriz. Tabii zaman zaman Bordo Mavili takımda olan oyuncuların ekstra performansı ortaya çıkınca da, bunun da bir şekilde olabilitesinin olduğu net bir şekilde ortaya çıkmış oluyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 200%
Oyna