Trabzonspor’da Sıcak Saatler

Trabzonspor’da Hem İç Hem de Dış Transferler Konusunda Kararlı

Trabzonspor cephesinde hareketli zamanlar yaşanıyor. Dün gece anlaşma sağladığı Theo Bogonda’yı İstanbul’a getiren yönetimin bu transferini bitirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Devre arasında itibaren oyuncuyu takibe alan Bordo Mavili ekip, Celta Vigo forması giyen oyuncuyu ilk etap çalışmalarına katmak için yoğun çaba sarf etmişti ve şimdi bu transferi de bitirdi.

Her iki kanatta da görev yapabilen oyuncu, hızı ve hücuma olan katkısıyla dikkat çekiyor. La Liga temsilcisi Celta Vigo’dan kiralan oyuncu, oldukça makul bir bedele alındı ve oyun tarzıyla da Ersun Yanal’ın sistemine rahatlıkla uyum sağlayacak gibi de gözüküyor.

Ersun Hoca bildiğiniz gibi ön alanda rakip takımlara pres uygulayıp, kaptığı toplarla da hücuma çıkıp gol arayan bir hoca. Bu tarzı için de yine uygun bir oyuncu aldıklarını da bu nedenle söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz sezon bu pozisyonda forma giyen Yusuf Erdoğan’ın satış listesine konulmasının ardından, bu bölge için çalışmalarına devam eden yönetim, istediği gibi bir oyuncu bulamadığı için ve maliyetlerin yüksek olması sebebiyle de Yusuf’a gelen transfer tekliflerini de bekletmek zorunda kalıyordu.

Bu gelişmeden sonra Yusuf Erdoğan’ın da takımdan ayrılacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bildiğiniz Yusuf’la ilgilen birçok Süper Lig takımı var.

Orta saha için çalışmalarına devam eden yönetim, Slovak oyuncu Kucka’yı listesine aldı. Milan’ın oyuncusu olan Kucka’yı, Ersun Yanal’ın ısrarla istemesi sebebiyle yönetimin çalışmalara başladığı ve oyuncuyu ikna etmek için de vatandaşı olan, aynı zamanda da Trabzonspor’da forma giyen Durica’yı da devreye soktuğu biliniyor. Bu oyuncuyla ilgili Trabzonspor her an bir gelişmeye imza atabilir.

Dış transferde çalışmalarına ara vermeden devam eden Bordo Mavili ekip, iç transferde de geçtiğimiz sezon Eskişehirspor’da forma giyen ve etkili bir performansa imza atan Kamil Ahmet Çörekçi ile anlaşmaya varmak üzere. Sık sık set oyunlarına katılan ve yine hızlı olan Ahmet transferi biterse Ersun Hoca, savunma anlamında oldukça rahatlayacak; çünkü bu oyuncuda Trabzonspor’un oyun stiline oldukça uygun bir futbolcu.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna