Trabzonspor, Rotayı Fatih Terim’e Çevirdi

Süper Lig de kadro anlamında iyi bir kadro kuran ancak haftalar ilerledikçe puan kayıpları yalayan ve skor üretmesine rağmen kalesinde neredeyse attığından daha çok yiyen Trabzonspor bildiğiniz gibi Ersun Yanal ile yolları ayırdı.

Oyun anlamında hücum oynamayı seven ve oyunu devamı ileriye götürmek isteyen Bordo Mavili ekipte, bu ayrıntı pek de tutmadı. Bunun sonucunda da son hafta oynanan Akhisar Belediyespor karşılaşmasında takım tam 6 gol yedi.

Ersun Yanal’ın ardından teknik direktör için arayışlara başlayan takımın listesinin 1.sırasında şu anda Fatih Terim bulunuyor.

Bildiğiniz gibi bir süre önce Milli takımdan olaylı bir şekilde ayrılan Fatih Terim, şu anda boşta ancak anlaşması gereği maaşını takım bulana kadar almaya devam edecek.

Tabii Fatih Terim kendini ispatlamış ve de Avrupa’da da önemli bir teknik direktör durumunda. Trabzonspor’a gelmeyi kabul etmesi için şartların her bakımdan hoca için uygun olması gerekiyor. Şu anda bu durum karşısında spor medyası ikiye bölünmüş durumda; bir taraf hocanın tercih etmeyeceğini dile getirirken, bir tarafta hocanın anlaşacağını savunuyor. Muhtemelen birkaç gün içerisinde konu netlik kazanacaktır ancak Fatih Terim ve Trabzonspor birlikteliği biraz zor görünüyor.

Fatih Terim haricinde kısa bir süre önce Antalyaspor’dan ayrılan Rıza Çalımbay ve yine kısa bir süre önce Yeni Malatyaspor’dan ayrılan Ertuğrul Sağlam’nın adının geçtiğini de belirtelim. Bu 3 aday arasından da Trabzon’a en yakın aday Rıza Çalımbay gibi duruyor.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna