Trabzonspor Lige Hazır!

Trabzonspor 2.etap kampını gerçekleştirdiği Slovakya’da ki hazırlıklarını tamamladı. 11 günlük kamp süreci boyunca 5 hazırlık maçı oynayan Bordo Mavili takım, bu maçların 2’sinden galibiyetle ayrılırken 2’sinden mağlubiyetle ve tek karşılaşmadan da beraberlikle ayrıldı.

Kadrosunu önemli oyuncularla güçlendiren ve 2 Ağustos’a kadar da Burak Yılmaz’ı kadrosuna katarak daha güçlenmek isteyen Bordo Mavili ekipte, Milli oyuncu için Çin kulübüyle temas devam ediyor.

Slovakya kampını oldukça verimli geçiren Bordo Mavili takımda, geçen sezonun 2.yarısında ciddi bir çıkışa imza atan Yusuf Yazıcı ile beraber Castillo ve Onazi’nin performansının oldukça yüksek olduğu da belirtildi.

Takımın yeni isimlerinden biri olan ve yeni sezonda da taraftarların büyük bir merakla beklediği Kucka’nın da takıma katıldığı ilk günlerde biraz da olsa uyum sorunu yaşadığı ancak ilerleyen zamanla geçtikçe takımla olan uyumunu artıran Kucka’nın yeni sezonda Bordo Mavili ekibe katkı yapacağı konuşuluyor.

Trabzonspor’un yeni sezon için kadro yapılanmasına baktığımızda iyi yolda olduğunu rahatlıkla söylemek gerekiyor. Güçlü ve fizik olarak atletik oyuncuları kadrosuna katan Bordo Mavili ekip, tam da Ersun Yanal’ın istediği gibi bir çatıya sahip oldu ancak orta alandan gelen topları gole çevirecek oyuncu eksikliği bulunuyor.

Bunu da yarına kadar Burak Yılmaz ile çözmeyi planlayan Başkan Usta için yarına kadar olan süre oldukça önemli olacak. Burak Yılmaz’la beraber, savunma hattı için bir süredir de Serdar Taşçı’yle ilgilenen Trabzonspor, bu oyuncuyla ilgili de yarına kadar açıklama yapması bekleniyor.

Bordo Mavili takımın orta saha için de bir dönem Beşiktaş forması giyen Sosa’yla ilgilendiği de konuşuluyor. Milan’ın satılmasından sonra, takıma yeni takviyeler yapan ve takımı yenileyen Çinli sahipleri hemen hemen her bölgeye alternatifli oyuncular aldı. Bu nedenle geçen senede forma bulma konusunda sıkıntılar yaşayan Sosa’yla ilgili girişimlere başlayan Bordo Mavili takım deneyimli orta saha oyuncusunu kadrosuna katmak istiyor.

Yeni sezonda takıma yeni oyuncular katmak isteyen takımda, bir yandan da kadro bakımından şişkinlik olması Ersun Yanal’ı düşündürüyor. Sezona 29 oyuncuyla hazırlanan Bordo Mavili takımın bu sayıyı 24 ya da 25 kişiye düşürmesi bekleniyor. Bunun içinde gönderilmesi ön planda olan oyuncular arasında Aykut Demir, Sefa ve İbanez bulunuyor.

BONUS: 350TL
Oyna