Trabzonspor’da Kritik Dönem

Teknik direktör değişikliğinin ardından oldukça zor bir döneme giren Trabzonspor, lige verilen milli arayı Antalya’da değerlendiriyor.

Bunun nedeni ise takımın yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay’ın takımı bu hafta başlayacak ve devre arasına kadar devam edecek olan lige daha konsantre bir şekilde hazırlamak istemesi.

Tabii Bordo Mavili ekipte sakat oyunculardan Kucka ve Burak’ın takımla beraber çalışmalara başlaması, takımı pozitif yönden etkilerken bu hafta sonu takımın ne şekilde bir reaksiyon vereceği ise şimdilik soru işareti durumunda.

Muhtemelen devre arasında takıma takviye yapmayı planlayan Rıza Hoca kalan haftalarda maksimum puana ulaşıp, araya kadar en doğru bir şekilde yoluna devam etmek isteyecektir.

Bu arada son karşılaşmada kulübeye çekilen Sosa’yla ilgili de düşünceleri olacağını tahmin ettiğimiz Rıza Hoca, bu oyuncunun muhtemelen kulağını çekmek istemiştir diye düşünüyoruz.

Hoca gelmeden evvel yerinin garanti olacağını düşünen ve bu nedenle de bir değişim yaşanana kadar kendi performansını rölantide tutmaya çalışan Arjantinli oyuncunun kapasitesini Beşiktaş’tan biliyoruz. Bunu doğal olarak Rıza Hoca’da biliyordur, bu nedenle Sosa’ya birazda gözdağı vermek için yedek kulübesinde tutulmasını anlayabiliyoruz. İlk yarının bitmesine sayılı haftalar kala, Sosa bu takıma katkı sağlayacaktır.

BONUS: 350TL
Oyna