Trabzonspor da Mağlubiyetin Etkisi Devam Ediyor

Bu hafta Burak Yılmaz’ın da yoksun olarak çıktığı Göztepe maçında, ev sahibi takımın seyircisi olmamasına rağmen zorlanan ve maçı kaybeden Bordo Mavili takımda, transfer harekatı her an başlayabilir.

Oyunun tamamında 2.ve 3.bölgede mücadele anlamında sıkıntı yaşamayan ancak yaratıcılık konusunda alarm veren Bordo Mavili takımın teknik direktörü Ersun Yanal, maçın ardından yaptığı açıklamalarda takıma 2 tane direkt oynayacak alınması gerektiğini söylemişti.

Bizim de 90 dakikasını canlı olarak takip ettiğimiz karşılaşmada, Ersun Hoca’nın haksız olduğunu söylememize imkan yok. Orta sahada Okay ve Kucka gibi mücadele gücü yüksek oyunculardan kurulu takım, hücum ve bunun yaratıcılığı anlamında sıkıntılar yaşıyor.

Buradaki yaratıcı oyuncu konusunu Milan’da oynayan Sosa ile çözmek isteyen Trabzonspor’un oyuncuyla ciddi orandan anlaştığını biliyoruz ancak bu oyuncunun transferinde son kararı ailesi verecek.

Bildiğiniz gibi daha önce de Beşiktaş’ta oynarken takımdan ailesi nedeniyle ayrılan yıldız oyuncunun bu kararı beklenmiyordu.

Bunun yanı sıra Göztepe maçında, Fenerbahçe karşılaşmasında yaşadığı adele sakatlığı nedeniyle oynamayan Burak Yılmaz’ın eksikliği fazlasıyla hissedildi. Fenerbahçe maçında sahada olmasının takıma verdiği güven bir yana, kendi tecrübesi ve artık gelişmiş pozisyon bilgisi ve son vuruş ustası haline gelmesi Bordo Mavili ekibin çıtasını oynadığı her karşılaşmada çok daha başka yerlere çekecektir.

Milli takım arasının ardından sahasında Gençlerbirliği’ni konuk edecek olan Trabzonspor’da bu karşılaşmada Burak Yılmaz’ın direkt olarak forma giymesi bekleniyor. Bu arada da muhtemelen Sosa veya takıma katılabilecek herhangi bir oyuncunun da son durumu belli olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna