Trabzon’da Gol Düellosu

Milli takım arasında takım olarak toparlanmasını beklediğimiz Trabzonspor, kendi sahasında konuk ettiği Osmanlıspor karşısında, ilk yarıda erken dakikalarda yediği iki golle 2-0 geriye düştü.

Bu takımda bir şok etkisi yaratmış olsa da, kısa sürede toparlamayı başaran ve kendi sahasında oynamasını pozitif bir duruma çeviren Rıza Çalımbay’ın öğrencileri ilk yarıda bitmeden geri dönmeyi başararak devre arasında biraz daha moralli girdi.

Tabii ilk yarıda 3.bölgede oldukça başarılı olan takım, savunmada yaşadığı sıkıntılardan belli ki henüz kurtulamamış. Savunma kurgusu konusunda ciddi derecede problem yaşayan takım, muhtemelen son 5 karşılaşmada da bu nedenden dolayı sıkıntı yaşayacak.

2.yarıda tekrardan geriye düşen ancak sonrasında yeniden eşitliği yakalan Trabzonspor, karşılaşmanın son dakikasında gelen penaltıyı Burak Yılmaz’la gole çevirince maçı da 4-3 kazanmış oldu.

Bu galibiyete şiddetle ihtiyacı olan takımın muhtemelen moral – motivasyonu da kendine gelmiştir ancak Rıza Hoca’nın ne yapıp edip savunma işini çözmesi gerekecek. Takım genetik olarak hücum oynamaya alışmış ve genlerinde devamlı ön bölge olan bir takım haline gelmiş. Bu durumu eğer Trabzonspor dengeleyemezse muhtemelen genel olarak maçları bu şekilde geçecek. Bu durum da devre arasına kadar Trabzonspor’u idare edecektir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna