Topuk Yaylasında Hazırlıklara Devam

Yeni sezon hazırlıklarına Düzce’de devam eden Fenerbahçe de artık sahaya indi. Dün Romanya temsilcisi Juventus Bükreş ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe, maçı 3-2 kaybetti.

Sahaya Volkan Demirel, Topal, Neustader, Şener, Hasan Ali, Souza, Ozan, Valbuena, Atıf, Ekici ve ileri uçta da Van Persie 11’yle çıkan Aykut Kocaman takımından ilk yarıda istediğini alamadı. Oyunun daha çok başından öne geçen konuk ekip, ilk yarıda bulduğu 3 golle farkı açtı.

İlk yarı oyununda daha donuk bir performans sergileyen Fenerbahçe de özellikle yeni oyuncuların birbirlerine henüz adapte olamaması ve tabii ki oyuncuların üzerinde olan konsantrasyon eksiliği de takımı olumsuz anlamda etkiledi.

2.yarıda biraz daha toparlanan Sarı Lacivertli takım, Ekici’nin ayağından 2 gol bulsa da, skorda dengeyi sağlayamadı ve maçı 3-2’lik sonuçla kaybetti. Tabii bu karşılaşmanın henüz Fenerbahçe’nin son durumu ile ilgili yorum yapılacak bir karşılaşma değil. Henüz takımın önünde oldukça fazla bir zaman var. Bu zamanı da en verimli şekilde kullanmak isteyecek olan hoca, takımı da lige hazır bir hale getirmeye çalışacaktır.

Takım hazırlıklarına devam ederken, Fenerbahçe yönetimi de transferlerle uğraşmaya devam ediyor. Şu anda oyuncu satmadan oyuncu alamayacak olan Fenerbahçe’yi de sıkıntıya sokan kısım bu oluyor. Geçtiğimiz sezon oldukça etkili bir performansa imza atan Lens konusunda da takımın şu ana kadar herhangi bir hamlede bulunamamasının sebebi de tamamen bu.

Bu durumun üstesinden nasıl gelinecek bilinmiyor ama satmak istenen oyunculara da yine herhangi bir transfer teklifinin gelmemesi de Sarı Lacivertli yönetimi sıkıntıya sokuyor. Bu sene de kadro düşünülmeyen ve maliyeti de oldukça yüksek olan Van Der Wiel’e henüz bir teklifin gelmemesi bu yaşananların en somut örneği. Oyuncu böyle giderse Fenerbahçe’de hiç oynamadan kariyerine devam edecek ve sonra ayrılacak.

BONUS: 350TL
Oyna