Süper Lig’in Anadolusu

İstanbul takımları haricinde bildiğiniz gibi sezona daha güçlü bir şekilde girmek isteyen takımlar, tüm imkanlarını seferber edip lige en iyi şekilde girmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Bu sezon küme düşmekten son anda kurtulan ve teknik direktör konusunda da bu sezon istediği seviyeye bir türlü ulaşamayan Bursaspor, Avrupa piyasasında bilinen Le Guen’le anlaşma sağladı. 1+1 yıl anlaşma sağlanan Fransız Hoca, kulübe verdiği raporda Asamoah Gyan transferini bitirmeleri gerektiğini de iletti.

Kariyeri başarılarla dolu olan teknik direktör, Fransa Lig 1’de de 3 kez şampiyonluk kazandı ve en son 2016 yılında çalıştırdığı Nijerya Milli Takımı’ndan ayrılmıştı.

Bir başka teknik direktör gelişmesi ise yine lige yeni çıkan Yeni Malatyaspor cephesinde yaşandı. Ligi 2.bitirdikten sonra İrfan Buzla yolları ayıran Yeni Malatyaspor, 2009-2010 sezonunda Bursaspor’la şampiyonluk yaşayan Ertuğrul Sağlam ile 2 yıllık anlaşma sağladı. 1,5 yıldır da boşta olan Ertuğrul Sağlam’ın da artık çalışmak istemesi ve şartları uygun olan Yeni Malatyaspor’la da bu nedenle anlaşma sağladığı da gelen haberler arasında.

Ligin yeni temsilcilerinden Sivasspor’unda Fenerbahçe’de önümüzdeki sezon kadroda düşünülmeyen Emenike ile ciddi olarak ilgilendiği gelen haberler arasında. Uzun süredir formasını giydiği Fenerbahçe’ye bir türlü katkı sağlayamayan Emenike’nin de Fenerbahçe’den artık ayrılmak istediğini biliyoruz.

Süper Lig’in başka takımlarından da transfer teklifi alan oyuncu, Sivas’ta ne kadar başarılı olur bilinmez ama eğer kendini bulursa takıma katkı sağlayacağı bir gerçek. Bununla beraber Fenerbahçe’nin bir başka oyuncusu Volkan Şen’i de kadrosuna katmak isteyen Sivasspor, bu konuyla ilgili Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman’ın yönetime vereceği raporu bekliyor. Bildiğiniz gibi Fransız oyuncu Valbuena’nın takıma katılmasının ardından, Lens için de düğmeye basan yönetimin bu iki oyuncuyu bitirmesi halinde, Volkan Şen’le yolların ayrılması gündemde. Oyunun iki yönünü oynayan oyunculara daha fazla ağırlık veren Aykut Hoca’nın hem Lens’i hem de Volkan’ı kadroda tutması büyük bir sürpriz olacağı için, iki oyuncunun durumu ilerleyen günlerde netlik kazanacak. Aslında Volkan’ın durumu da Lens’e bağlı olacak.

 

BONUS: 500TL 'YE KADAR 200%
Oyna