Süper Lig’in 2.Haftasına Yakın Plan

Süper Lig’de bir haftayı daha geride bırakırken, bu hafta özellikle bazı maçlarda bu sene konuşulacak bir çok konunun olacağı izlenimine net bir şekilde vardık.  

Hafta arası UEFA Avrupa Ligi’nde zor da olsa tur atlamayı başaran Beşiktaş, sonrasında Erzurumspor deplasmanında zor bir 90 dakikaya çıkacaktı. Bunu da maç öncesi yazımızda dile getirmiştik ancak bu kadar da zor olacağını tahmin etmiyorduk. Karşılaşmaya Beşiktaş o kadar sıkıntılı başladı ki, Erzurumspor ilk dakikadan itibaren maçı 3 farklı skora getirebilirdi.

Golü de yedikten sonra ne olduğunu anlamayan Kara Kartal’ın geçen senede oynadığı maçlarda, ki bu Avrupa ertesindeyse sıkıntı yaşadığını zaten biliyorduk. Devreyi bu sıkıntılarla kapatan Beşiktaş, 2.yarıda başka bir kimliğe bürünerek oyun gücünü alışık olduğumuz seviye geçirince o zaman işin de rengi değişmiş oldu. Topu ayağında çok daha fazla tutmayı başaran takım bu nedenle hem oyun kurgusunu hem de savunmayı daha iyi yaptı ve golleri de bulunca, Beşiktaş bu zor deplasmandan 3 puanla ayrılmış oldu.

Tabii Beşiktaş’a net bir şekilde transfer gerekiyor. Hoca ilk yarı bitmeden Oğuzhan’ı oyundan alarak hem oyuncusuna hem de takıma mesaj vermek istiyor olsa da, bir anlamda yönetime bu durum ciddi bir mesajdı gibi de yorumlanabilir. Hocanın da orta sahaya net bir şekilde transfer istediğini biliyoruz.

Haftanın hayal kırıklığı yaratan bir başka performansına da Fenerbahçe imza attı ve Cocu’nun öğrencileri Yeni Malatyaspor deplasmanından mağlup olarak evine döndü. Karşılaşmaya oldukça sıkıntılı başlayan Cocu’nun öğrencileri oldukça temposuz bir oyun ortaya koyarken, bu durum Yeni Malatyaspor’un da işine gelmiş oldu.

Her ne kadar ön alanda yeni transferi  Slimani ile başlasa da Cocu’nun da bu oyundan pek memnun olduğunu düşünmüyoruz. Zaman zaman Slimani ile pozisyonlar da bulmuş olsa da bunları değerlendiremedi. 2.yarıda da Fenerbahçe cephesinde yine değişen pek bir durum olmadı. Tabii çıkan Fenerbahçe’nin kadro anlamında biraz daha zamana ihtiyacı olduğu net bir şekilde ortada. Yeni teknik direktör ve takım henüz istenen seviyeye gelememiş. Bunun en önemli nedeni ise takımın omurgasının henüz değişmemiş olması. Bunu da ilerleyen zamanlarda masaya yatıracağız.

Mobil Bahis Siteleri