Süper Lig’e Çıkacak Son Takım Belli Oluyor

Bu akşam saat 21:30’da Antalya’da karşı karşıya gelecek olan Eskişehirspor ve Göztepe, önümüzdeki yıl Süper Lig’de olmak için sahaya çıkacaklar.

Bildiğiniz gibi play-off’larda Eskişehirspor, Giresunspor’u 2 maç üzerinden oynanan ve iki maçında oldukça yüksek tempoda oynandığı karşılaşmalarda ilk maçta rakibiyle 3-3 berabere kalmış ancak 2.maçta, Eskişehir’de rakibini 1-0 yenerek finale çıkmıştı. Göztepe ise ilk maçta Boluspor’u kendi sahasında 2-0’la geçerken deplasmanda da aynı skoru elde ederek adını finale yazdıran bir diğer takım olmuştu.

Mustafa Denizli’nin çalıştırdığı Eskişehirspor’ a genel olarak baktığımızda oyun anlamında Göztepe’ye oranla daha pozitif yönleri olan bir takım olduğunu söyleyebiliriz. Savunma ve orta alan kurgusunun birbirine olan uyumunun dikkat çektiği Eskişehir’de, özellikle orta saha oyunun 90 dakikalık diliminde pozitif işler yaparak oyundan kopmamayı başarıyor. Kanatlarda ve ileride de hızlı oyuncularıyla gole gitmeye çalışan Eskişehirspor’un oyun kimliğinde hızlı oyuncuları takımın her şeyi dersek yanılmış olmayız.

Yılmaz Vural’ın çalıştırdığı Göztepe ise, Eskişehirspor’a oranla daha genç ve daha tecrübesiz oyunculardan kurulu bir takım ancak yaşı daha ufak olan oyuncuların dirençli ve istekli oyunu sayesinde de buralara kadar geldiler. Tabii Yılmaz Hoca’nın da kendi karakteristik özelliklerinden dolayı, oyundan kopmayan takım Süper Lig’i çok fazla istiyor ve yıllar sonra eline geçen bu fırsatı da en iyi şekilde kullanmak isteyecektir.

Bu sene lig düzeyinde 62 gol atıp 44 gol yiyen Eskişehirspor, hem gol atan hem de gol yiyen bir takım özelliğine sahip ve Göztepe için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. İzmir temsilcisi de 55 gol atıp 51 gol yemiş. Bu da bize gösteriyor ki, bu akşam sahada iki tane denk takım olacak.

İki takımın birbirinden ayıran ve bu akşam fark yaratacak olan en önemli ayrıntı ise, Eskişehirspor’da lig tecrübesi olan Erkan Zengin ve Hürriyet Göçer gibi oyuncuların varlığı, takımı pozitif anlamda etkiliyor. Eğer bu oyuncular bu akşamı olumlu geçirirlerse yada Göztepe takımı bu oyuncuları sindiremezse, Eskişehir Süper Lig’e çıkmayı başaran takım olacaktır ancak Göztepe, Eskişehirspor’un oyun gücünü düşürür ve oyuncuları sindirmeyi başarırsa o zaman Göztepe Süper Lig’e çıkacaktır. Sindirilen bir Eskişehirspor’un 90 dakikalık dilimde süre ilerledikçe daha agresif olacağını ve oyun disiplininden kopacağını düşünüyoruz.

Bahis seçeneklerinizde ilk yarı alt veya beraberlik, maçın tamamında karşılıklı gol yada alt seçeneği karşılaşma için oldukça uygun seçenekler olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna