Süper Lig’de Yeni Sezon Hazırlıkları Başladı

Süper Ligi bitiren takımlar yeni sezon hazırlıklarına ufak tefek planlamalarla başlıyor. Tabii bildiğiniz gibi Galatasaray ve Fenerbahçe’de başkanlık seçimlerinin ardından yukarıda bahsettiğimiz sürecin başlayacağı belirtmiştik.

Dün Galatasaray da seçim tamamlandı ve şu anda mevcut Başkanlığı yürüten Mustafa Cengiz 3 yıl takımı yönetme apoletini taktı. Bunun ardından da Pazartesi Günü muhtemelen bir an önce bir sonraki sezon için takıma katılacak oyuncular masaya yatırılacaktır.

Ortaya atılan iddiaya göre de Galatasaray’ın Emre Mor’u istediği kapalı kapılar ardında konuşuluyor. Fatih Terim’in ilk kez A Milli Futbol Takımına çağırarak tanıttığı genç oyuncu eğer hatırlayacak olursanız o dönemlerde Bundesliga takımlarından B.Dortmund forması giyiyordu. Sonrasında La Liga’nın yolunu tutan genç oyuncu Celta Vigo’ya transfer oldu ancak burada da pek forma şansı bulamadı.

Bunun üzerine harekete geçen Galatasaray’lı yöneticiler Fatih Terim’in fikrini sordular ve hocadan da olumlu yanıtı alınca düğmeye bastılar. Muhtemelen önce kiralama üzere masaya oturacak olan iki taraf satın alma opsiyonlarını sona bırakacaklardır.

Bu sene özellikle Fatih Terim’in takıma gelmesinden sonra büyük bir çıkış yakalayan Rodriguez’in satılma durumuna karşı Emre Mor hamlesi oldukça mantıklı olabilir. Bir de Yasin Öztekin’in durumu düşünüldüğünde, takımda gidecek kanat oyuncularının sayısının oldukça fazla olduğunu görebiliyoruz. Tabii bunun yanı sıra Emre Mor sürecinin de kısa bir zaman diliminde biteceğini hiç düşünmüyoruz. Gelişmeleri zaten takip edip sizlere ulaştıracağız.

Galatasaray ve diğer İstanbul kulüplerinin peşinde olduğu Emre Akbaba için Sarı Kırmızılı takım Şampiyonlar Ligi kozunu kullanmayı planlıyor. Bu sene yaz transfer döneminde oldukça sık konuşmayı beklediğimiz oyuncu için Beşiktaş ve Fenerbahçe’de fırsat kollayacaktır ancak Avrupa’dan gelecek gelir ve Şampiyonlar Ligi’nde direkt oynama şansı düşünüldüğünde sanki Sarı Kırmızılı takım bu işi bitirecekmiş gibi duruyor.

Galatasaray’ın diğer bir gündemi ise Fernando. Brezilya’nın Cruzeiro takımından resmi teklif bir kaç gün önce yönetime ulaşmış ve Brezilya’nın köklü takımlarından olan Cruzeiro, kesenin ağzını açmış. Oyuncu için 7,5 milyon euro’yu gözden çıkaran takım, bu transferi bitirmek istiyor ancak gelen bilgilere göre de Fatih Terim’in oyuncusunu satmak istemediği ve aynı kalitede bir oyuncunun da bulunmasının şu şartlarda çok zor olacağını düşünerek bu transferin rafa kaldırılmasını istemiş.

Süper Lig’in bu sene çıkış yapan takımlarından biri olan Göztepe’de hiç beklemediğimiz bir şey oldu ve takımın teknik patronu Tamer Tuna görevinden ayrıldı. Bu sene sözleşme yenilemeyen genç hocanın Başkanla problemleri olduğu belirtilirken, Göztepe’de takımın başına yine başka bri genç hoca getirdi ve Bayram Bektaş’la anlaşma sağladı. Geçen sezon bir alt ligde Ümraniyespor’u çalıştıran genç teknik adam takımının başında başarılı bir sezonu geride bırakmıştı.

Göztepe bu değişiklikle doğru mu yanlış yaptı bunu sezon başlayınca göreceğiz ama Bayram Hoca’da geçen sene takip ettiğimiz kadarıyla futbol derinliği konusunda Tamer Hoca’yı aratmayacaktır. Özellikle Ümraniye ile içerde ve dışarıda iyi sonuçlar alan takım, bu sene play-off’lara kadar yükseldi ancak taraftar konusunda problem yaşadığı için devamı gelmedi. Göztepe’nin taraftar potansiyelini göz önüne alacak olursak, tercihin şimdilik iyi hissettirdiğini rahatlıkla dile getirebiliriz.

Göreve gelir gelmez de transfer hazırlıklarına başlayan takım da Bayram Hoca, Sivasspor’da bu sene olumlu bir grafik gösteren Bifouma’yı yönetime iletmiş. Kendi kulübüyle sözleşmesi sezon sonu biten oyuncu her an Göz Göz diyebilir. Bunun yanı sıra takıma mutlaka hücum oyuncusu almak zorunda olan Göztepe bir yandan da bunun araştırmalarına devam ediyor. Bildiğiniz gibi Demba Ba ile yollar sezon sonunda ayrılmıştı.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna