Süper Ligde Forvet Hareketlenmeleri

Dün Beşiktaş’ın prensipte anlaşmaya vardığı İspanyol golcü Negredo, bugün İstanbul’a geldi ve Beşiktaş’la resmi sözleşmeye imza attı. 2+1 yıllığına Siyah Beyazlı formayı giyecek olan Negredo’yu alarak oldukça başarılı bir işe imza atan Beşiktaş, kadrosunu daha da güçlendirmiş oldu.

Şu anda tek eksiği savunma olan Beşiktaş’ın bu hamleyle rahat bir nefes aldığını da belirtelim. Muhtemelen en kısa zamanda da defans hattı için girişimde bulunacak olan Kara Kartal kısa bir süre içinde de bu bölgeyi de halledecek gibi duruyor.

Tabii günün sıcak gelişmesinde Kara Kartal’ın sağ beki Gökhan Gönül’ünde hiç beklenmedik bir sakatlık geçirmesi Beşiktaş’ı etkileyecektir. Şimdi alınacak oyuncuyu yaşanan bu sakatlık etkileyecektir.

Forvet hattı transferi konusunda önemli bir gelişme de Trabzonspor cephesinde oldukça önemli bir gelişme yaşandı ve Bordo Mavili ekip Burak Yılmaz transferi bitirdi. Bir süredir peşinde koştuğu oyuncuyu 50.yılında bitiren Ersun Yanal’ın takımı bu hamleyle sıkıntı yaşadığı gol hattı konusunu da halletmiş oldu.

Tabii Süper Lig’i iyi bilen Burak Yılmaz’ın yeni transfer olmasına rağmen, uyum konusunda bir sıkını yaşamayacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz. 3+1 yıllığına anlaşma sağlanan oyuncu için Çin’in Bejing külüne bonservis bedeli ödenirken, kendisine yılda 3.2 milyon euro’luk bir ücret ödenecek.

Dün de hazırlık maçı kapsamında Alaves’le karşılaşan Trabzonspor, karşılaşmayı Bongonda ve Yusuf’un golleriyle 2-0 kazandı. 90 dakika boyunca tempolu bir oyun oynayan Bordo Mavili ekipte özellikle Kucka, Bongonda ve Yusuf oynadıkları futbolla lig başlamadan iyi sinyaller de verdiler.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna