Süper Lig’de Dev Karşılaşma

Trabzonspor – Beşiktaş

Süper Lig’de haftanın kapanış mücadelesi Trabzonspor ve Beşiktaş arasında oynanacak. Bu karşılaşmanın ardından da bu haftayı da kapatacağız.

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi durumunu da düşünecek olursak oldukça zor bir fikstürün içinden geçtiğini fazlasıyla biliyoruz.

Buna ragmen Şenol Güneş ve öğrencileri bu yorucu süreçte iki Fenerbahçe maçını da kaybetmeyerek ortaya ciddi anlamda başarılı bir tablo koydular. Şimdi rakipleri Trabzonspor.

İç sahada oldukça olumlu performanslara imza atan takımın, bir de tansiyonu muhtemelen yüksek geçecek karşılaşmada mental seviyeleri de yüksek olacaktır. Bu da Trabzonspor cephesini olumlu etkiler.

Beşiktaş ise buradan puanla ayrılmak istiyorsa mutlaka oyunu tutmak zorunda; çünkü takımın hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak ciddi anlamda bir yorgunluğu var. İlk dakikalarda Bordo Mavili takımın yoğun baskısıyla karşılaşacak olduklarını düşündüğümüzde, oyunu ön alanda tutmak zorunda olan takım, bunu gerçekleştirecek olursa, Rıza Çalımbay ve öğrencilerinin direncini kıracaktır. Sonrasında hücum anlamında problem yaşamadıkları için zaten skor üretirler.

Trabzonspor ise Kara Kartal’ın yorgun olduğunun fazlasıyla farkında. Bunu değerlendirmek için de oyunun temposunu yukarıya çekmek için sürekli topu gezdirmek isteyeceklerdir. Beşiktaş’ın direncini ancak bu şekilde kırabilirler. Tabii top gezdirme konusunda problemleri olan takımın bunu ne kadar yapıp yapamadığını beraber göreceğiz.

Tüm bu denklemler düşünüldüğünde, akşam oynanacak olan karşılaşamada iki takımında oyunu ortak olmasını bekliyoruz. Skor anlamında da tatmin edici bir mücadele olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna