Süper Lig’de Cumartesi Günü

Süper Lig’de haftanın açılış maçında Beşiktaş kendi sahasında ligin dikkat çeken ekiplerinden biri olan Akhisar Belediyespor’u konuk edecek ve milli aranın ardından lige kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Haftanın en keyifli geçecek mücadelelerinden biri olan bu karşılaşmanın ardından Süper Lig’de heyecan Cumartesi Günü de devam edecek ve 6 takım sahaya puan için çıkacak. Bursaspor hafta sonu kendi sahasında Göztepe’yi konuk ederken, Antalyaspor’da Konyaspor deplasmanına konuk olacak. Günün son karşılaşmasında ise haftanın beklenilen mücadelelerinden biri oynanacak ve Başakşehir ve Galatasaray karşı karşıya gelecek.

Günün karşılaşmalarına baktığımızda;

Bursaspor – Göztepe

Bu sene lige yeni çıkmış olmasına rağmen ligin flaş ekiplerinden biri olan Göztepe konuk olacağı Bursaspor deplasmanına da yine galibiyet parolası için gidecektir. Ligin dengeli takımlarından biri olan Göztepe hem oyun bakımından hem de ortaya koydukları performans bakımından ligin iyileri arasında yer aldıklarını biliyoruz ve bu karşılaşmada da Bursaspor’u sonuna kadar zorlayacaklardır.

Ev sahibi ise her ne kadar pozitif futbol oynamaya çalışsa da ligin denge anlamında zayıf takımlarından birisi durumunda. İç sahada, dış sahaya oranla çok daha iyi mücadele eden takım kendi sahasında oynayacağı bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılmak isteyecektir. İki takımında oynadıkları oyuna ve oyun güçlerine baktığımızda karşılıklı gol için uygun bir mücadele olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konyaspor – Antalyaspor

Seyircisiz oynama cezasını doldurduktan sonra kendi seyircisi önünde bu mücadeleden galip çıkmak isteyecek olan ev sahibi, yeni teknik direktörü Mehmet Özdilek yönetiminde çıkış arıyor ve işin açıkçası da geçmiş zamana oranla biraz toparlandılar. Konuk ekip Antalyaspor’un ise sağı solu pek belli olmuyor.

Oynadıkları karşılaşmalarda oyuncuların bireysel performanslarına dayalı olarak maçı koparmaya çalışan Leonardo’nun öğrencilerini bu deplasmanda dirençli bir Konyaspor bekliyor olacak. İki takımda ilk yarıda kontrollü oyunlarını yitirmeyeceklerdir. Bu nedenle ilk yarıda dengenin bozulması zor olsa da yine iki takımın skor üretme yönünden avantajlı olacağını dile getirmemiz gerekiyor.

Başakşehir – Galatasaray

Bir anlamda haftanın derbisi niteliğinde olan karşılaşmasında aynı şehrin iki takımı karşı karşıya gelecekler. Şu anda konuk bildiğiniz gibi konuk ekip Galatasaray ligin lideri durumunda ve ev sahibi Başakşehir ise lig 2.cisi; tabii iki takımın arasında 3 puanlık bir farkın bulunması da maçın önemini daha da artıracak bir durum.

Galatasaray’ın yine yüksek tempoyla oynamasını beklediğimiz karşılaşmada, ev sahibi muhtemelen topu ayağında tutarak konuk ekibin topla oynamasına izin vermeyecektir. Karşılaşmanın tüm sonuçlara açık bir mücadele olduğunu da unutmamız gerekiyor.

Abdullah Avcı’nın öğrencilerinin savunma anlamında problem yaşadığı gerçekliğini düşünecek olursak, Galatasaray bu deplasmanda skor üretecektir. Tabii ev sahibinin 3.bölgede oynayan oyuncularının bireysel yetenekleri fazla olduğundan, Başakşehir de doğru bir oyun planlaması içerisinde olursa skor üretebilir. Tüm bu dengeleri bir araya getirdiğimizde ilk yarıda dengenin bozulmayacağını da bir yana koyabiliriz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna