Süper Lig’de Anadolu Turu

Süper Lig’de bu hafta sonu oynanan ve iç sahada Bursaspor’un, Kasımpaşa’ya kaybettiği karşılaşmanın ardından Fransız teknik direktör Paul Le Guen ile yolların ayrılabileceği yönünde haberler çıkmıştı.

Maçın ardından da toplanan yönetim, hocayla yolların ayrılmasına karar verdi ve sözleşmesi tek taraflı olarak fesh edildi.

Takımın başına ise geçen sene bu takımı kümede tutan Mustafa Er’e emanet ettiler. Son düzlükte yine sıkıntılı bir dönemde takımı çalıştıracak olan hoca, bakalım bu kez de işin altından kalkabilecek mi?

Bu hafta Beşiktaş deplasmanından pek de istediği gibi bir sonuçla dönemeyen Göztepe’de de sezon sonu teknik direktör Tamer Tuna’nın durumu henüz belli değil. Maçın ardından konuşan hoca, sözleşmesinin sezon sonunda biteceğini ve bir sonraki yılın planlamalarını konuştuktan sonra yola devam edip etmeme kararı alacağını açıkladı.

Açıkçası bu sene takımın ligde ki ilk yılı olmasına rağmen oldukça pozitif bir şekilde idare eden Tamer Hoca’nın görevine devam etmesi gerekiyor. Tabii son kararı Göztepe yönetimi verecek ama lige yeni çıkmış bir takımın, teknik direktörüyle bu şekilde uyum içinde olması pek alışkın olduğumuz şeyler olmadığı için, Göztepe gibi bir camianın bunu koruması gerekiyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna