Süper Lig Yaklaşırken

Dünya Kupası’nın bitmesiyle artık tamamen liglere yoğunlaşabiliriz, ki zaten maçların başlamasına da kısa bir süre kaldı ancak onun öncesinde Avrupa Kupalarına katılım mücadeleleri için takımlar sahaya inecekler. Şu anda da tüm çalışmalar bunlara yönelik oluyor.

Takip ettiğimiz bilgiler ışığında işi en zor olan takımlardan bir tanesi Fenerbahçe. Şampiyonlar Ligi için zorlu maçlar oynayacak olan takım bu sene yeni teknik direktörü ile yeni bir oyun anlayışının içine girdi ve bunu nasıl sahaya yansıtacağı da merak konusu.

Çoğu futbolsever Fenerbahçe’de ki değişimi merakla bekliyor olacak ancak henüz takımın son durumunu görme şansımız olmasa da takımın zorlandığını tahmin ediyoruz. Bu süreçte oynanan hazırlık karşılaşmaları net bir fikir vermeyecektir. Bunun yanı sıra takıma doğrudan katılacak olan bir oyuncunun da olmaması, Fenerbahçe’yle ilgili başka bir gerçekliği de masaya yatırmış oluyor. Sonuç olarak oyuncular aynı ve sistemi ne kadar değiştirirseniz değiştirin bildiğimiz oyuncular sahada olacaklar. Burada farkı yaratacak olan sistem ise bu konu pek tatmin edici gelmiyor.

Fenerbahçe dışında Beşiktaş’ın da benzer problemleri olduğunu söylemeliyiz. Henüz takıma direkt oynayacak olan bir oyuncu katılmadı ve takım geçen sene ortada olan eksiklikleriyle yoluna devam ediyor. Kaldı ki geçen sezon takımın skor yükü anlamında önemli parçalarından biri olan Talisca’nın ayrılması, yaratıcılık anlamında Beşiktaş’ı ciddi derecede etkileyecektir.

Maddi olarak sıkıntılı günler geçiren Siyah Beyazlı takımın, şu ana kadar ortaya çizmiş olduğu profilde ön alan transferi konusunda net bir adım olmayacakmış gibi görünüyor. Dünya Kupası’nda önemli ve dikkat çekici bir performans sağlayan Vida’nın durumu muhtemelen transfer sürecinde belirleyici olacak. Beşiktaş’ın da bunu isteyeceğini tahmin ediyoruz; çünkü normal fiyatlarda ligi kaldırabilecek kadar bir savunma oyuncusu bulabilirsiniz ama ön alan oyuncusu bulmak o kadar da kolay olmaz.

Ligin başlamasıyla beraber nasıl bir performans sergileyeceği konusunda ciddi soru işaretleri içinde olduğumuz takımlardan biri tanesi de Trabzonspor. Bu sene kadro anlamında da yapılanma konusunda henüz somut adımlar içerisinde olmayan takım, bir de kampta sakatlanan Burak Yılmaz’ı 30 gün kaybetti. Kasığınından sakatlanan oyuncu yaklaşık 1 ay sahalarda olamayacak. Bu süreden sonra form tutması ve gücüne kavuşması da 1 ay dersek toplamında 2 ayı bulan sıkıntılı bir durumun içine girmiş olacaklar. Bu nedenle de Bordo Mavili takımın forvet transferi konusunda da başka planlamalara gitmesi gerekecek gibi duruyor. Henüz savunmayı halledememişken bir de bunun çıkması Trabzonspor cephesi için pek olumlu olmadı.

Şu ana kadar en keyfi yerinde olan takım ise Galatasaray. Çıkacağı Süper Kupa finali dışında maç oynamayacak olan takım çalışmalarını sürdürüyor be önünde biraz daha zaman var ve bunun da farkında oldukları için acele etmiyorlar.

Acele etmemek ve işi ağırdan almak diğer takımların durumu göz önüne geldiğinde Galatasaray’ı özellikle lig başladığında diğer takımlardan daha ileriye atacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna