Süper Lig ve Diğer Başlıklar

Beşiktaş’ta savunma oyuncusu Mitrovic’in satılmasının ardından takım hızını alamadı ve bu sezon bir alt ligden Premier Lig’e yükselen Fulham’ın kaleci Fabri’yle ilgilenmesine kayıtsız kalamadı ve bu oyuncuyu da yüksek bir bonservis bedeliyle elinden çıkarmak üzere.

Mali anlamda oldukça sıkıntılı olan Beşiktaş tahmin edeceğini üzere kasasını doldurmak ve takıma takviye yapmak için elinden oyuncu çıkarmak zorunda. Doğal olarak Fulham’dan gelen bu teklife de sıcak bakmışlar. Beşiktaş’ın formasını giydiği günden bu yana başarılı işler çıkartan tecrübeli file bekçisinin yerine düşünülen isim ise Bursaspor’un kalecisi Harun Tekin.  

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in de eski öğrencisine onay verdiği ve eğer Fabri gidecek olursa Harun’u net bir şekilde istediğini yönetime bildirmiş. Bakalım gelişmeler nasıl gidecek ama Harun Beşiktaş’a gelirse faydalı olacaktır.

Geçen sezon Süper Lig’e bir alt klasmandan gelmiş olmasına rağmen sezonu altı çizili bir şekilde bitiren Göztepe’de transfer döneminde yaptığı hamlelerle bu sezon da ligin iddialı takımları arasına girecek gibi duruyor. Tamer Tuna’nın takımdan ayrılmasının ardından, takımı Bayram Bektaş’a emanet eden yönetim hocanın istediği doğrultusunda takımı neredeyse baştan aşağı yenilemiş durumda. Bu hamlelerde de baş sırayı savunmanın aldığını söylemiş olalım. Süper Lig’de stadyumunun ufak olmasına rağmen taraftar desteği bakımından ligin en iyilerinden biri olan Göztepe’yi bu senede yakından takip edeceğiz.

Süper Lig’in yeni temsilcilerinden olan ve taraftar konusunda da bu sezon lige renk katmasını beklediğimiz bir diğer takım Ankaragücü’de takıma takviyer yapmaya devam ediyor ancak kendi stadyumunun yenileme çalışmalarından dolayı maçlarını dışarıda oynamak zorunda kalacak olan takım problemler yaşayabilir ama yine de bu zor dönemde yaptığı hamleler başarılı olursa, Ankara temsilciside de bir Göztepe esintisi olabilir.

Süper Lig’in diğer takımları da sezon hazırlıklarına devam ediyorlar.Bazı takımlar yurt dışında çalışmalarına devam ederken bazıları da Türkiye’de yüksek ve soğuk yerlerde kamp çalışmalarına devam ediyorlar ancak yakından takip ettiğimiz kadarıyla takımına takviye yapmak isteyen yöneticilerin takımı geçen sezondan daha başka bir seviye taşıyacak oyuncuları bulduklarını söylemek son derece zor olur.-

Genelde takımlarında oynamayan isimleri kadrolarına katmak isteyen takımların bir de yaş olarak ortalamanın üstünden olan oyuncularla ilgileniyor olması, ligde bazı takımların işlerini kolaylaştıacak olsa da, ligin 10.haftasına geldiğimizde ligin bir anlamda rengi belli olabilir. Gerçi daha zaman var ve muhtemelen yöneticiler de bunun farkında olacaklardır. Yeni gelişmeleri bizlerde yakından takip ediyoruz ve her zaman olduğu gibi buradan aktarmaya devam edeceğiz.

Bir de uzun bir süre sonra değişiklik yapıp dış basından da bir haber girelim, ki oldukça önemli bir gelişme. Bildğiniz gibi Real Madrid’in dünyaca ünlü yıldız Ronaldo, yüksek bir bonservis bedeli ile Juventus’un yolunu tuttu ve Real Madrid’te bu oyuncudan ciddi anlamda kar elde etti. Şimdi kulislerde konuşulan konularda Real’in Ronaldo yerine, Chelsea’nin Belçika’lı oyuncusu Hazard için girişimlere başlayacağı bildiriliyor. Bu transfer eğer gerçekleşecek olursa, Neymar’ın PSG’ye gitmesinden bile daha verimli bir iş olacaktır. Ayrıca Hazard’ta kupa sonrası yaptığı açıklamada artık bir değişimin gerekli olduğunun altını net bir şekilde çizmişti.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna