Süper Lig Turu

Gündeme bomba gibi düşen habere göre, Başakşehir Barcelonalı oyuncu Arda Turan’ı 2.devre için kadrosuna katıyor.

Bir süredir adı önce Beşiktaş’la öncesinde de Galatasaray’la anılan oyuncu rotayı değiştirip soluğu Başakşehir’de almak üzere. Beşiktaş’ın aslında almak için uğraştığı ancak ekonomik boyutların kulübü aşması gereği, bu transferden vazgeçmesi üzerine Başakşehir devreye girdi. Oyuncuyu da ikna ettiği yönünde haberlerin de fazla olması bu transferin gerçekleşme olasılığını arttırıyor.

Zaten Arda’nın Beşiktaş yada Galatasaray’dan ziyade Başakşehir’e gelmesi çok daha doğru olurdu. Bir kere baskının olmaması ve Arda’nın da kendi yarattığı etkinin çok fazla olması, Başakşehir’de herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır. Bu transfer de eğer gerçekleşirse, açıkçası Başakşehir için olumlu bir hareket olur.

Ligin flaş takımlarından olan Göztepe’nin bu çıkışına önemli bir katkı yapan Adis Jahovic, Göztepe’nin sözleşme uzatma teklifini ilk aşamada önerilen ücreti beğenmediği için reddetmiş. 1 milyon euro’luk öneriyi beğenmeyen oyuncu rakamı yükseltmeleri konusunda isteğini kulübe iletmiş.

Jahovic ilk yarıda attığı gollerden sonra açıkçası önümüzdeki sezon her kulüpte forma şansı bulabilir. Bu nedenle Göztepe’nin güç kaybetmemesi için bu oyuncuyu elinde tutması gerekiyor. Sonra kaçan balık büyük olacaktır.

Ligin 2.yarısı için çalışmalarını devam ettiren Konyaspor, Beşiktaş’tan iki oyuncunun peşine düştü. Biri Gaziantepspor’den alınan ve bu sene fazla süre alamayan orta saha oyuncusu Orkan Çınar diğeri ise uzun süreidr oynamayan Mustafa Pektemek.

Daha önceki verilere baktığımız zaman Beşiktaş’ın iki oyuncuyu da vermeye sıcak bakacağını söyleyebiliriz. Ufak bir ihtimal de olsa Orkan Çınar’dan vazgeçilebilir ama Mustafa 2.yarıda Beşiktaş’tan ayrılacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna