Süper Lig de Takımların Son Durumları

Süper Lig’in 7.haftasını geride bırakırken, milli takım arasında gireceğimiz bu haftada takımların durumuna genel olarak baktığımızda Göztepe, kendisine göre daha bütçeli takımları geride bırakıp adından sıkça bahsettiriyor.

Geçen sen play-off’tan bu lige çıkan takım, bu sene başında teknik direktör Tamer Tuna ile yola çıkarak ne kadar doğru bir işe imza attığını da kanıtlamış oldu. Uzun süre Şenol Güneş’in yardımcılığını üstlenen Tamer Hoca da kendini ciddi şekilde geliştirmiş. Bunu da fazlasıyla görüyoruz. Hem içerde he de dış sahada oynadığı karşılaşmalarda ortaya olumlu bir oyun koyan takım, bu duruma devre arasına kadar da devam edecektir.

Göztepe gibi bu senede oynadığı oyunla dikkat çeken Kayserispor takımı da hem içi sahada hemd e dış sahada iyi işler yapmaya devam ediyor. Bunun en büyük sebepleri arasında da takımının alan savunması konusunda iyi olması. İç saha maçlarında da taraftar desteğini ciddi şekilde alan takımın, Göztepe gibi ilk yarı sonuna kadar bu çizgisini koruması beklenen bir durum olacaktır.

UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele eden iki takım Başakşehir ve Konyaspor da lige puan anlamında pek katkı yapamasa da mevcut kadrolarını düşündüğümüzde, iki takımın daha da iyi olacağını söyleyebiliriz. Özellikle Konyaspor’un iç saha maçlarını seyircisiz oynaması takımı ligde geride bırakan ayrı bir durum oldu.

Başakşehir ise kadro kalitesi ve oyuncuların tecrübesiyle yine bu ligde zirveyi zorlayacaklardır. Zaman zaman düşüş yaşamasını beklediğimiz takımın en büyük kozu ise dengeli oyun yapısı.

Bu takımlara ek olarak Okan Buruk’un çalıştırdığı Akhisar Belediyespor takımını da şu anada kadar oynanan oyunlara baktığımızda iyiler arasına rahatlıkla koyabiliriz. Bu oyun anlayışlarına devam ederlerse takım ilk 5’i ilk yarı sonuna kadar zorlayacaktır.

Bir de ligde aslında iyi yerde olması beklenen ancak pek de iyi yerde olmayan takımları var ve bu takımların arasında da Trabzonspor ve Antalyaspor geliyor. Yaptığı transferlerle takım kalitesini artıran ve buna bağlı olarak beklenen sonuçları hanesine yazdıramayan takım, henüz bir denge bulmuş değil. Bunun nedeni de takımın sürekli ofansı düşünmesi ve gol araması. Bu olumsuz bir oyun anlayışı değil ancak özellikle Süper Lig de geçmişte de olduğu gibi takımalar bunun sıkıntısını fazlaca yaşadılar. Bordo Mavililerin buna en kısa sürede bir çözüm bulması gerekiyor.

Antalyaspor cephesi de 2 sezondur ciddi bir çıkış yakalamıştı ve bu çıkışını da takıma iyi isimleri katarak devamını getirdi. Bu sene Rıza Çalımbay’la yollarını ayırıp, İtalyan teknik adam Leonardao ile anlaşan takım, en kısa sürede toparlanmak zorunda; çünkü elinde tutmuş olduğu kadro kalitesi ve oyun anlayışı bunu gerektiriyor. Milli takım arasının ardından bu durumu teknik heyet çözemez ise Antalyaspor cephesinde de sıkıntılar olabilir.

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna