Spor Toto Süper Lig de Haftanın Açılışı

Gençlerbirliği – Beşiktaş

Milli takım arasının ardından tekrardan lige dönüş yapıyoruz. Geride bıraktığımız 7 hafta sonunda 14 puanla 2.sırada yer alan Kara Kartal, ligin son sırasında bulunan Gençlerbirliği takımının konuğu olacak.

Milli takım arasının öncesinde Beşiktaş, bir yandan da Şampiyonlar Ligi için mücadelesini verdiği 2017 senesinde, oyun olarak geçen seneyi biraz aratıyor. Tabii her sene takımların aynı oyunları oynaması beklenemez. Bu bir hata olur. Geçen sene kadroda bulunan oyuncularını kaybeden Beşiktaş’ta şu anda bunu yaşıyor.

Sezon öncesinde Beşiktaş’la ilgili yapmış olduğumuz analizlerde, takımın yaş ortalamasının yüksek olduğunu ve bu nedenle de takımın form tutma sürecinin biraz daha geç olacağını dile getirmiştik. Üç aşağı beş yukarıda yaşanan durumun özeti bu şekilde gibi duruyor. Şimdi önümüzdeki üç haftalık dilimde Kara Kartal durumunu belli edecektir.

Bunlardan ilki olan Gençlerbirliği deplasmanından puan çıkarmasını beklediğimiz Şenol Güneş ve öğrencileri, zor bir deplasmana gidecek olsalar da buradan puanla ayrılmasını bileceklerdir. Tabii ev sahibi takımında şiddetle puana ihtiyacı olsa da, Kara Kartal hem oyun gücü olarak hem de kadro olarak rakibine oranla çok daha önde bir durumda.

Gençlerbirliği takımı iç sahada işe önce savunmayla işe başlayacaktır. Beşiktaş’ta bunun çözümü için sahada olacak. Pozisyon anlamında da zengin bir karşılaşma bizleri bekliyor. Karşılıklı gol ve üst seçeneği için uygun bir mücadele olacaktır.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna