Spor Toto Basketbol Ligi

Fenerbahçe Şampiyonluğa Koşuyor

Spor Toto Basketbol Ligi play-off final serisinin 3.maçında da kazanan Fenerbahçe oldu. Şu ana kadar rakibine kök söktüren ve 3.maçıda vermeyen Fenerbahçe normal süresi 74-74 biten karşılaşmanın uzatmasında rakibini 86-80 yenerek çok ciddi bir avantaj elde etti.

Bildiğiniz gibi seride 4 galibiyet alan takım sezonu şampiyon olarak tamamlayacak. 4.maç 16 Haziran Cuma Günü Beşktaş’ın sahasında oynanacak ancak bu karşılaşmada yaşanan olaylar sebebiyle karşılaşma tarafsız oynanacak.

İlk çeyreğe son maçta olduğu gibi sert bir savunmayla başlayan Fenerbahçe, ilk yarıda istediği oyunu yine rakibine kabul ettirerek, maçı kazanacağını zaten belli etti. 2.yarıda kontrol Beşiktaş’ın eline geçmiş gibi gözükse de, Beşiktaş taraftarının sahaya attığı yabancı maddelerden ötürü oyun dudu ve bu da Beşiktaş için pek olumlu olmadı. Parkeye döndüklerinde oyundan kopmuş olarak dönen Beşiktaş, üstünlük sağlamaya çalışsa da, bunu gerçekleştiremedi ancak Fenerbahçe’de oyunun son bölümlerinde oyundan düşünce karşılıklı sayılarla oyun berabere tamamlandı.

Uzatma bölümlerinde tecrübeli oyuncularıyla oyunu kontrolü altına alan Fenerbahçe, 2012’de beri yenilmediği rakibine yine kaybetmemiş oldu. Bizim de yakından takip ettiğimiz karşılaşmada, Fenerbahçe’nin oyun olarak rakibinden üstün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ciddi bir sürpriz yaşanmaz ise kupa Fenerbahçe’nin olacaktır.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna