Slovakya’dan Haberler

Galatasaray’da Çarşamba günü resmi olarak sözleşmesi karşılıklı fes edilecek olan Sneijder’le ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Her ne kadar Başkan oyuncunun kalmasını istese de Sneijder’in artık Galatasaray’la yollarını ayıracağı herkes tarafından konuşuluyor.

Ortaya atılan iddialara göre, oyuncu kariyerine Serie A’da devam edecek. Menajeri aracılığı ile Serie A takımlarından Sampdoria’nın ciddi olarak ilgilendiği oyuncu, bu alternatifle beraber, uzak doğu ülkelerini de değerlendirebilir ancak burada da oyuncunun önüne aile engelinin çıkması, oyuncuyu İtalya’ya yönlendirecek.

Çalışmalarını Slovakya da sürdüren Galatasaray teknik direktörü Tudor, Temmuz Ayında oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi ön eleme karşılaşması için çok ciddi bir şekilde çalışmalarına devam ederken, oyuncularına da özellikle fizik kondisyon anlamında çok ciddi bir yükleme yapıyor.

Zaman zaman oyuncuların bile kaldıramadığı seviyelere çıkan Tudor’un araştırmalarımıza geçen sezon çalıştıdrdığı Karabükspor’un da bu şekilde sezona hazırlamış olduğunu ve eğer hatırlayacak olursanız da Karabükspor’un özellikle ligin ilk çeyrek diliminde ortaya oldukça pozitif bir tablo koyduğu da bir gerçekti ancak ligin sonlarına doğru da takımda ciddi bir düşüş yaşanmıştı.

Geride kaldığımız süreçte oyuncularına bol bol yükleme yapan Tudor, Juve’den takım arkadaşı Conte’nin Chelsea’ye uyguladığı antrenman programlarını uyguluyor ve takımından ona göre de verim bekliyor.

Daha önce giden oyunculara ek olarak yeni gidecekler listesini de yönetime veren Tudor, Hakan Balta, Umut Gündoğan, Endoğan Adili, Oğuzhan Kayar’ı da yeni sezonda takımda görmek istemediğini belirtti.

Takımın şu anda gündemindeki isimlerinden biri olan kanat oyuncusu Konoplyanka için kollarını sıvayan Galatasaray cephesi dün bu oyuncuyla ilgilendiği kendi resmi internet sitesinden duyurmuş hatta oyuncuyu da kendi sosyal medya hesaplarından takip etmeye başlamıştı ancak bugün yaşanan gelişmede de oyuncu Galatasaray’ın takibinden çıktı. Bu da demek oluyor ki, Galatasaray oyuncudan vazgeçti.

Bize kalırsa Galatasaray bu üç oyuncunun transferini bitirmesinin ardından bir dönem biraz sessiz kalabilir. Tabii bu oyuncuların gündeme gelmeyeceği ile ilgili bir durum asla değil ama Slovakya’ya 3 yeni oyuncu taşıyan Galatasaray muhtemelen biraz ara verip, piyasa değerlendirmesi yapacaktır.

BONUS: 350TL
Oyna