Serie A’da Derbi Haftası

Milan ve Juventus’un 11.haftayı açacağı İtalya Serie A’da bu haftanın en çok konuşulacak olan karşılaşmalarının başında bu mücadele gelecektir. Milan sezona her ne kar sükseli transferler yaparak başlamış olsa da, ligde pek de parlak durumda değil ve bunun sıkıntısını da çok fazla yaşıyor.

Bu hafta da kendi sahasında konuk edecek olsa da, Juventus karşısında ciddi anlamda zorlanacaklardır. Takım anlamında çok daha iyi durumda olan ve başarılı işler imza atabilen Allegri’nin öğrencileri zor da olsa bu karşılaşmadan galibiyetle çıkacaklardır. Muhtemelen Milan’ın buradan olası bir mağlubiyetle ayrılması halinde, Milan teknik direktör değişikliğine gidecek. Milan için zor bir hafta olacak.

25 puanın bulunan Juventus bu karşılaşmadan beraberlikle ayrılsa bile durumunu sıkıntıya sokacak bir tablonun da içine girmek istemeyeceğinden tüm planlarını galibiyet üzerine yapacaktır.

Roma – Bologna

Haftanın yine önemli sayılabilecek olan karşılaşmalarından biri olan bu mücadelede, Roma iç saha avantajını kullanıp, karşılaşmadan puanla ayrılmayı deneyecektir. Bunun dışında başka bir sonuç bu haftanın sürprizlerinden biri olur.

21 puanda bulunan Roma’nın da yukarıya oynaması ve oradaki durumunu da biraz daha netleştirmesi için kazanması gerekiyor. Bu dinamikleri topladığımızda Roma, kadro gücünü de sahaya yansıtıp bu haftayı 3 puanla kapatır.

 

BONUS: 300TL 'YE KADAR 100%
Oyna