Serie A’da 8.Hafta ve Derby della Madonnina

İtalya Serie A’da haftanın açılış karşılaşmasında Roma kendi sahasında Napoli’ye boyun eğerken, Juventus’ta yine kendi evinde Lazio’ya kaybederek bu haftayı puansız açmış oldu. Bu da demek oluyor ki, İtalya da hafta sürprizlerle başlamış oldu.

Lig de şu ana kadar geldiğimiz süre boyunca, Napoli Roma galibiyetinin ardından liderliğe oturdu. İnter bugün kazansa bile puan farkından dolayı 2.liğe devam edecek. Şu anda da ligin ilk 5 sırasında Juvetus, Lazio, Roma ve Torino sıralanmış durumda.

Günün karşılaşmalarında;

Fiorentina – Udinese

Ev sahibi son zamanlarda pek de etkili performanslar sergileyemiyor. Oynadıkları karşılaşmalarda zorlandıkları net bir şekilde ortada duruyor. Konuk ekibinde pek parlak bir durumda olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle ev sahibi son haftalarda alınan sıkıntılı sonuçların ardından toparlanmak isteyecektir. Maç ev sahibine çok daha yakın. Bunun yanı sıra üst seçeneği de değerlendirilebilir.

Bologna – Spal

Ligde oynadığı son iki maçtan galibiyetle ayrılan Bologna ve bir yanda da son 5 karşılaşmasında 4 mağlubiyet alan konuk ekip. Ev sahibi iç sahada kazanacaktır.

Cagliari – Genoa

İki takımında skor üretme konusunda çok ciddi sıkıntıları var. Bunu da zaten ligdeki konumlarından rahatlıkla anlayabiliriz. Alt tercihinin yanı sıra, ev sahibinin kendi sahasında oynayacak olması, ufakta olsa, Cagliari’ye bir avantaj sağlayacaktır.

Crotone – Torino

Konuk ekip Torino hem kadro anlamında hem de oyun anlamında ligin üst sıralarında yer almaya başardı ve buna da devam edecek gibi görünüyor. Bu karşılaşmada deplasmanda olsalar da kazanmayı bileceklerdir.

Sampdoria – Atalanta

Ev sahibi geçen hafta oynadığı Udinese karşısında oldukça sıkıntılı bir görüntü çizdi. Bu karşılaşmada da muhtemelen toparlanmak isteyecektir. Konuk ekip ise rakip takıma oranla en azından mental olarak çok daha iyi durumda. Haftanın zor mücadelelerinden biri olacak bu karşılaşmada, konu ekip deplasmanda da olsa yenilmeyecektir.

Sassuolo – Chievo

Ev sahibi ligin dibine demir atmış durumda ve buralardan nasıl kurtulacağının cevabı ise şu anda yok gibi duruyor. Konuk ekip ise üst üste kazanarak kendini yukarıya taşıdı. Bu karşılaşmada da Chievo kaybetmeyecektir.

İnter – Milan

Bir diğer adı Derby della Madonnina olan bu mücadelede Milano derbisi izleyeceğiz. Milan, sezon başında yaptığı transferle adından sıkça bahsetmiş olsa da, gelinen süreçte sıkıntı yaşıyor. İnter ise Spaletti döneminde oldukça dengeli bir sürece imza atıyor.

Milan’ın oyun anlamında henüz beklenen seviyeye gelememesi ve bununla beraber de takıma yeni katılan oyuncuların birbirlerine uyum sağlayamaması takımın düzeninde ciddi derecede sıkıntı yaşadı.

İnter ise dengeli oyununa devam ediyor. Bu mücadelede de maçın favorisi olacaklar. İki takımında sor üretmek için oynayacağı karşılaşmada, İnter oyunun yönünü belirleyen takım olacaktır. Üzerinde baskı olan Milan ise, bu maçı da kaybederse başka sıkıntılara doğru gidecektir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna