Serie A’da 18.Hafta Mücadeleleri

İtalya Serie A’da Milan’ın geçtiğimiz hafta Verona karşısında kaybetmesi haftanın hiç kuşku yok ki beklenmeyen sonuçlarından biriydi. Kısa bir süre önce teknik direktör değişikliğine gitmiş olsa da, bir türlü toparlanamayan takım artık ligin 2.yarısında ayaklanmak zorunda ama yukarıyı zorlama şansının da pek kalmadığını belirtmek gerekiyor, ki artık oynayacağı mücadelelerde de takımın favori olma şansı da yok denecek kadar az olacaktır.

Ligin zirvesinde ise Napoli, Juventus, İnter ve Roma mücadelesi devam edecek ve biz de bu mücadeleyi ligin altı kadar takipte olacağız.

Haftanın karşılaşmalarında;

Chievo – Bologna

Puanları birbirine denk iki takımın maçında kadro olarak rakibine oranla daha iyi olan taraf kesinlikle konuk ekip Bologna. Kazanır mı orası biraz muallakta kalan bir durum ancak bu hafta Bologna kaybetmeyecektir.

Cagliari – Fiorentina

Konuk ekip deplasmanda olsa da skor üretmeyi başaracaktır. Ev sahibi de iç sahada oynayacak olmasından dolayı skor üretimine katkıda bulunabilme durumu var. Karşılıklı gol maçın dengesini belirler.

Lazio – Crotone

Ev sahibi iç sahada kazanmayı başararak çıkışını sürdürecektir.

Genoa – Benevento

Lig de sadece 1 puanı bulunan ve onu da Milan karşısında alan konuk ekibin bu mücadeleden puanla ayrılması zor olacaktır. Ev sahibi de alt sıraya daha fazla bulaşmamak için kazanmak zorunda.

Napoli – Sampdoria

Haftanın önemli karşılaşmalarından biri olan bu mücadele zirveyi yakından ilgilendirecek ve Napoli de bunun fazlasıyla farkında olacaktır. Bunun artık başka bir açıklaması yok. Ev sahibi kazanmak için avantajlı kısımda olsa da konuk ekipte zaman zaman konsantrasyon anlamında rakiplerine zor anlar yaşatabiliyor. Bu nedenle deplasmanda skor üretme olasılığı olsa da kazanan taraf ev sahibi olur.

Spal – Torino

Kupa maçında Roma’yı geçerek morallenen konuk ekip, Spal deplasmanında da kaybetmeyecektir.

Sassuolo – İnter

Konuk ekip zirve mücadelesinde çelme yedi ve bunun sonucunda da avantajı Napoli’ye devretti ancak bu kez deplasmanda da olsa kazanmayı bilecektir.

Udinese – Verona

Geçen hafta Milan karşısında aldığı galibiyetten sonra morallenen takım, bu kez de Udinee karşısında puan avına çıkacak. İki takımında skora katkı yapacağı bir karşılaşma olacaktır.

Milan – Atalanta

Verona’ya da kaybettikten sonra, ev sahibi için olumlu konuşmak pek kolay bir durum değil. İç sahada oynayacaklar ama artık kendilerine güven anlamında sıkıntılı bir durumun içerisindeler. İki takımda karşılıklı gollerle sahadan ayrılır.

Juventus – Roma

Haftanın dev mücadelesi zirveyi yakından ilgilendiriyor olacak. Hem ev sahibi hem de konuk ekip kazanmak için sahaya çıkacak. Bunun başka bir denklemi yok. İki takımın son performanslarına baktığımızda Juventus’un galibiyet için bir adım daha önde olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Ev sahibi kazanacaktır.

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna