Şenol Güneş’ten Gündeme Dair

Sezon hazırlılarına devam eden Beşiktaş’ta son dönemde akıllara takılan birçok konuya cevap veren Şenol Güneş, yaptığı açıklamalarda net konuşmasa da, oyuncuyu ihtiyacı olan bölgeler için çalışmaların sürdüğünü ve en kısa zamanda bu bölgelere takviyelerin geleceğini bildirdi.

Aboubakar’la ilgili gelen soruyu yanıtlayan Hoca; Kamerunluyu takımda görmek istediğini ancak ekonomik koşulların oyuncu için uygun olmadığını dile getirirken, alternatif isimlerden de Gignac ve Burak’ı da takımın görmek isteyeceğini belirterek, bu bölgeye takviye olacak olan kalite oyuncu ihtiyacının da bir kez daha altını çizmiş.

Gökhan Töre hakkında da konuşan deneyimli teknik adam, oyuncunun sakatlığının takımı etkileyeceğini ve planlarında olmayan bir şey olduğunu söyleyerek, buna ek olarak da Gökhan’ın yerine kesinlikle birinin alınmasını gerektiğini de vurguladı.

Savunma kurgusu için yöneltilen sorulara da cevap veren hoca, şu anda en güvendiği bölgenin bu bölge olduğu ve özellikle Pepe’nin transferinin ardından savunmanın hem daha alternatifli hem de daha derinlikli olduğuna inandığını belirterek, Pepe’nin son 5 yılını baz alarak bakıldığında oyuncunun zaman zaman sertlik konusunda sıkıntıları olsa da bunları gidermeye çalışacaklarını belirterek, Portekizli oyuncunun lider vasıflarından yararlanacakları da oyuncuyla ilgili yönetilen sorulara ekledi.

Beşiktaş’ın gündemdeki asıl konusu ise Talisca konusuydu. Man United’ın ısrarlar istediği ancak Prömiyer Lig’de bir oyuncunun kendi ülkesinin milli takımında belirli bir oranda forma giyme zorunluluğu Beşiktaş’ı rahatlatmıştı.

Bugün çıkan haberde ise Beşiktaş’a kötü bir haber geldi. İngiltere de sezon sonu oyuncu gelişimi hakkında yapılan atölye çalışmalarında, geçtiğimiz sene örnek futbolcu olarak gösterilen Talisca’nın, zaman zaman yapılan genç oyuncuları lige adapte etme konusunda bu oyuncuya onay çıkacak olması, United bonservis ücretini verdiği takdirde oyuncunun Prömiyer Ligde forma giymesi anlamına geliyor.

Şu anda izni olmadığı halde kampa katılmayan Talisca’ya döndüğü anda ağır bir ceza verilecek olması da bu gelişmenin ayrı bir boyutu. Şenol Hoca’da oyuncusunun yanlış yaptığını belirterek, genç oyunculara şans verilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Trabzonspor’dan gönderilmek istenen Yusuf Erdoğan’ın transferi içinde açıklamalarda bulunan Şenol Hoca, Yusuf’la önceden çalıştığını, oyuncunun hızlı ve yetenekli olduğunu belirterek, takıma katkı sağlayabileceğini düşündüğünü de dile getirdi.

Tüm bunlardan çıkarılacak tek konu ise, Beşiktaş’ın takıma kattığı isimleri açıklaması için belirli bir sürenin daha geçmesi anlamına geliyor. Bu da bu ayın sonu demek olacaktır, ki zaten liglerin başlamasını da oldukça kısa bir süre kaldı.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna