Şampiyonluk Düğümü Çözülüyor

Başakşehir – Beşiktaş

Bir yanda 64 puanla lider olan Beşiktaş, diğer yanda 57 puanla Kara Kartal’ı kovalayan ve bu sene çok ciddi bir işi başaran Başakşehir, bu akşam saat 19:00’da karşı karşıya geliyorlar.

Maçtan çıkacak sonucun büyük oranda şampiyonu belli edeceğini düşündüğümüzde, Beşiktaş eğer galip gelirse puan farkını 10’a çıkaracağından dolayı artık iş bitmiş olacak. Tabii Başakşehir’in galibiyetinde ise puan farkı birden 4’e inecek ve bu kez Başakşehir şansını ileriye taşımış olacak.

Hafta arası Ziraat Türkiye Kupası’nda kendi evinde Fenerbahçe’yi ağırlayan ve maça çok iyi başlayıp öne geçen Başakşehir, skor avantajını koruyamayıp, 2-0 önde olduğu karşılaşmadaki tüm avantajını yitirip, maçı 2-2’lik skorla bitirdi. Tabii ligin başlarına göre oyun temposu anlamında biraz daha geride kalan takımın maçın anlık konsantrasyon kayıpları durumun böyle olmasına sebebiyet veriyor.

Bu akşam da Başakşehir ne kadar güçlü ve komple bir takım olursa olsun, Beşiktaş’ın favori olduğunu unutmamız gerekiyor. Kadro olarak elinde çok daha iyi oyuncuları barındıran takım, bunun ekmeğini muhtemelen bu akşam yiyecektir.

İki takımında pozisyon üreteceği ve becerikli olanın kazanacağı bir karşılaşma olacaktır. Gol anlamında 2,5 golün üzerine çıkılacağı görüşündeyiz ancak iki takım da puanlarını korumak için oynarsa, o zaman işin rengi değişecektir. Bunun olması oldukça zor bir ihtimal ancak yine de cebinizde dursun.

Bir takım şampiyonluğa ürüdüğü için ve bu karşılaşması da en zorlu virajı olacağı için Beşiktaş kazanmaya yakın olan taraf. Tabii bununla beraber bir takımda bu akşam tarih yazma ihtimalini artırmak için sahaya çıkacak!

İki takımın arasında oynanan son 10 maça bakıldığında 8 karşılaşmanın berabere bitmiş olması ve Beşiktaş’ın bu maçalardan sadece 2 tanesini kazanmış olması da, karşılaşma öncesi verebileceğimiz önemli bir ayrıntı. Bu maçlarda atılan toplam gol sayısının ise 34 olması, iki takımın maçlarında gol sıkıntısının olmadığını da ayrıca bize gösteriyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna